Způsoby testování

Tento krátký článek navazuje na již publikované články white box, black box, grey box a předpokládá, že čtenář již ví, jaký rozdíl mezi těmito způsoby testování je a jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.

Nutno podotknout, že používání termínů jako je black box, white box a grey box se stalo tak trochu módou, a proto bychom se měli zaměřit spíše na popis toho, co a jak by se mělo testovat, než diskutovat o tom, jakého typu ten či onen test vlastně je.

black-gray-white-box-test

Nelze říci, který způsob testování je nejlepší. Je zřejmé, že každý způsob testování má své opodstatnění v určité fázi vývoje daného systému, jeho složitosti a rozsahu. Do značné míry je volba vhodného způsobu testování ovlivněna i možnostmi a schopnostmi zadavatele a dodavatele testů. Vždy je třeba zvážit, pro koho a k čemu bude daná aplikace používána.

Všechny tři způsoby testů je možno nechat provést interními nebo externími pracovníky. Vždy je třeba mít na paměti  riziko úniku informací nebo know-how. Je třeba si uvědomit, že v případě white box testu získává tester přístup ke zdrojovým kódům a jsa vybaven potřebnými znalostmi, může toto know-how, rozuměj zdrojový kód, zcizit, aby ho pak někde prodal nebo on sám jako programátor přímo použil. V případě black box testu zase riziko spočívá v tom, že nám tester může ukrást např. neotřelý grafický návrh webu, protože ho bude vidět a mít k němu v rámci testování přístup a bude ho tak moci zkopírovat a prodat ještě dříve, než testy dokončí.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Způsoby testování” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: