Výzva k úhradě dlužného plnění před provedením exekuce

Dnes se začaly opět šířit e-maily vyzývající příjemce k uhrazení dlužného plnění před provedením exekuce.

Jako první o této nové vlně informoval server hoax.cz. Útočník v tomto případě rozesílal e-mail téměř stejného znění jako v roce 2014. V e-mailu pak byl uveden odkaz na stránky exekutorského úřadu www.exekutor.site.

Stránky to byly samozřejmě falešné a od pravých nacházejících se na adrese www.exekutor.cz se lišily jen v tom, že v menu bylo o jednu položku navíc.  Konkrétně se jednalo o položku vaše exekuce hxxp://www.exekutor.site/vase-exekuce.html, na které se nacházel spustitelný soubor hxxp://www.exekutor.site/exekucni_prikazEX50-2017.exe.

Tento spustitelný soubor však nebyl žádný PDF dokument, nýbrž ransomware, který po několika minutách usilovné práce zobrazil hlášení, že zašifroval všechna data, a jestli se k nim chce oběť ještě někdy dostat, tak má na to 96 hodin, přičemž každých 6 hodin bude jeden náhodně vybraný soubor smazán.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Výzva k úhradě dlužného plnění před provedením exekuce” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: