Výzva k úhradě dlužného plnění před provedením exekuce

Dnes se začaly opět šířit e-maily vyzývající příjemce k uhrazení dlužného plnění před provedením exekuce.

Jako první o této nové vlně informoval server hoax.cz. Útočník v tomto případě rozesílal e-mail téměř stejného znění jako v roce 2014. V e-mailu pak byl uveden odkaz na stránky exekutorského úřadu www.exekutor.site.

Stránky to byly samozřejmě falešné a od pravých nacházejících se na adrese www.exekutor.cz se lišily jen v tom, že v menu bylo o jednu položku navíc.  Konkrétně se jednalo o položku vaše exekuce hxxp://www.exekutor.site/vase-exekuce.html, na které se nacházel spustitelný soubor hxxp://www.exekutor.site/exekucni_prikazEX50-2017.exe.

Tento spustitelný soubor však nebyl žádný PDF dokument, nýbrž ransomware, který po několika minutách usilovné práce zobrazil hlášení, že zašifroval všechna data, a jestli se k nim chce oběť ještě někdy dostat, tak má na to 96 hodin, přičemž každých 6 hodin bude jeden náhodně vybraný soubor smazán.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Výzva k úhradě dlužného plnění před provedením exekuce” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: