Slogan Glitch Effect with Random Timing

Výzva k úhradě dlužného plnění před provedením exekuce

Dnes se začaly opět šířit e-maily vyzývající příjemce k uhrazení dlužného plnění před provedením exekuce.

Jako první o této nové vlně informoval server hoax.cz. Útočník v tomto případě rozesílal e-mail téměř stejného znění jako v roce 2014. V e-mailu pak byl uveden odkaz na stránky exekutorského úřadu www.exekutor.site.

Stránky to byly samozřejmě falešné a od pravých nacházejících se na adrese www.exekutor.cz se lišily jen v tom, že v menu bylo o jednu položku navíc.  Konkrétně se jednalo o položku vaše exekuce hxxp://www.exekutor.site/vase-exekuce.html, na které se nacházel spustitelný soubor hxxp://www.exekutor.site/exekucni_prikazEX50-2017.exe.

Tento spustitelný soubor však nebyl žádný PDF dokument, nýbrž ransomware, který po několika minutách usilovné práce zobrazil hlášení, že zašifroval všechna data, a jestli se k nim chce oběť ještě někdy dostat, tak má na to 96 hodin, přičemž každých 6 hodin bude jeden náhodně vybraný soubor smazán.

QR kód pro podporu

Pokud se vám líbí naše články, tak zvažte podporu naši práce – Naskenujte QR kód a přispějte libovolnou částkou.

Děkujeme!

Pro citování tohoto článku ve své vlastní práci můžete použít následující odkaz:
ČERMÁK, Miroslav. Výzva k úhradě dlužného plnění před provedením exekuce. Online. Clever and Smart. 2017. ISSN 2694-9830. Dostupné z: https://www.cleverandsmart.cz/vyzva-k-uhrade-dluzneho-plneni-pred-provedenim-exekuce/. [cit. 2026-01-25].

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:

K článku se zde nenachází žádný komentář – buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Text vaší reakce:

 

Tento web používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak data z komentářů zpracováváme.