Vrcholoví manažeři chovající kočky jsou ochotni více riskovat

Tak tady máme opět další šokující zjištění, tentokrát z University of Colorado. Z něj vyplývá, že osoby, jejichž buňky jsou nakaženy parazitem Toxoplasma gondii, mají sklony více riskovat.

Takže nejen nadmořská výška, ale i kočky ovlivňují sklon k riziku. Tím nechci říci, že manažeři sedící ve vyšších patrech a chovající kočku jsou pro firmu pohromou.

Studie sama přiznává, že byť se k tomuto závěru se dospělo na základě poměrně rozsáhlého výzkumu, tak se přesto jedná spíš o korelaci než příčinu. A že je stejně tak zajímavé jako znepokojující, že to mohou být i mikroorganismy, které mohou podstatným způsobem ovlivňovat naše chování, aniž bychom si to uvědomovali, říká Pieter Johnson, profesor na katedře Ekologie a evoluční biologie. Více zde.

Pro úplnost dodejme, že tento parazitický prvok se nachází v buňkách lidí i zvířat, a hlavně koček. V Česku je údajně toxoplazmózou nakažena jedna třetina populace, ale zpravidla bez jakýchkoliv příznaků. Celosvětově pak přibližně jedna polovina populace. K samotné nákaze pak dochází především pozřením nedostatečně tepelně zpracovaného masa.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:

  1. pet I.

    > Tak tady máme opět další šokující zjištění, tentokrát z University of Colorado.
    Hmmm, opravdu šokující zjištění skutečnosti známé už mnoho desítek let.


K článku “Vrcholoví manažeři chovající kočky jsou ochotni více riskovat” se zde nachází 1 komentář.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: