Vrcholoví manažeři chovající kočky jsou ochotni více riskovat

Tak tady máme opět další šokující zjištění, tentokrát z University of Colorado. Z něj vyplývá, že osoby, jejichž buňky jsou nakaženy parazitem Toxoplasma gondii, mají sklony více riskovat.

Takže nejen nadmořská výška, ale i kočky ovlivňují sklon k riziku. Tím nechci říci, že manažeři sedící ve vyšších patrech a chovající kočku jsou pro firmu pohromou.

Studie sama přiznává, že byť se k tomuto závěru se dospělo na základě poměrně rozsáhlého výzkumu, tak se přesto jedná spíš o korelaci než příčinu. A že je stejně tak zajímavé jako znepokojující, že to mohou být i mikroorganismy, které mohou podstatným způsobem ovlivňovat naše chování, aniž bychom si to uvědomovali, říká Pieter Johnson, profesor na katedře Ekologie a evoluční biologie. Více zde.

Pro úplnost dodejme, že tento parazitický prvok se nachází v buňkách lidí i zvířat, a hlavně koček. V Česku je údajně toxoplazmózou nakažena jedna třetina populace, ale zpravidla bez jakýchkoliv příznaků. Celosvětově pak přibližně jedna polovina populace. K samotné nákaze pak dochází především pozřením nedostatečně tepelně zpracovaného masa.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:

  1. pet I.

    > Tak tady máme opět další šokující zjištění, tentokrát z University of Colorado.
    Hmmm, opravdu šokující zjištění skutečnosti známé už mnoho desítek let.


K článku “Vrcholoví manažeři chovající kočky jsou ochotni více riskovat” se zde nachází 1 komentář.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: