Trh s exploity zraje jak víno

exploity se čile obchoduje, největší zájem je o exploity pro iOS, Chrome, Internet Explorer, Firefox, Safari, Windows, Word, Flash, Java, Android, Mac OSX a Adobe Reader.

Jinými slovy největší poptávka je exploitech pro nejpoužívanější operační systémy, prohlížeče a aplikace. Přičemž někteří zákazníci, mezi které patří především orgány státní moci v Evropě a US, jsou za exploit ochotni zaplatit až několik stovek tisíc dolarů. Cena se odvíjí především od toho, zda již byl o dané zranitelnosti informován autor daného SW.

Ceny exploitů
Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:

  1. admin

    Specialisté z francouzské bezpečnostní firmy Vupen, kteří informace o objevených zranitelnostech poskytují za úplatu, objevili zranitelnost ve Windows 8.

    Jejich exploit si tak evidentně poradí se sandboxem a s technikami jako je ASLR (address space layout randomization) a DEP (data execution prevention) použitých v Internet Exploreru 10 a MS Windows 8. Je otázka, kdy komu a za kolik bude tato zranitelnost prodána, a Microsoft s tím nemůže nic moc dělat, leda že by si tuto informaci koupil nebo zranitelnost ve svém produktu sám nalezl a odstranil.

  2. admin

    Group-IB údajně prodává exploit pro Adobe Reader 10 a 11 za 50.000 USD, viz https://krebsonsecurity.com/2012/11/experts-warn-of-zero-day-exploit-for-adobe-reader/.


K článku “Trh s exploity zraje jak víno” se zde nachází 2 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: