Tento e-mail byl kontrolován antivirem a neobsahuje virus, opravdu?

questionMá nějaký smysl, uvádět v patičce e-mailu, že byl e-mail kontrolován nějakým antivirem?

Nemnoho provozovatelů poštovních serverů skenuje přílohy e-mailů na výskyt škodlivého kódu a tuto skutečnost pak uvádějí ve formě disclaimeru v patičce e-mailu. On je to pak ale tak trochu paradox, když v patičce e-mailu je uvedeno, že tato zpráva neobsahuje virus ani žádný jiný škodlivý kód a on tam přesto je.

Pomineme-li skutečnost, že tuto noticku může do zápatí e-mailu vložit i útočník, tak nejenže v okamžiku, kdy se v příloze e-mailu nachází malware, tak to danému antimalware řešení nedělá zrovna moc dobrou reklamu, ale kromě toho je toto prohlášení nepravdivé a v příjemci e-mailu může vyvolat i naprosto falešný pocit bezpečí, a to asi nikdo nechce.

Že je tento disclaimer v mnoha případech lživý, je rovněž nesporné, protože v okamžiku, kdy se objeví zcela nový malware, tak často není i více jak 24 hodin žádným antimalware řešením detekován.

Aby toto prohlášení bylo pravdivé, muselo by být v e-mailu uvedeno, že příloha e-mailu byla sice skenována na výskyt škodlivého kódu, a to s negativním výsledkem, ovšem že nelze vyloučit, že příloha škodlivý kód přesto obsahuje. No řekněte, nebylo by takové prohlášení lepší?

Prohlášení, že uvedený e-mail byl kontrolován na výskyt škodlivého kódu, které některé společnosti vkládají do e-mailu, považuji za zbytečné a zavádějící.

Nahrávání ... Nahrávání ...
Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Tento e-mail byl kontrolován antivirem a neobsahuje virus, opravdu?” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: