Tento e-mail byl kontrolován antivirem a neobsahuje virus, opravdu?

questionMá nějaký smysl, uvádět v patičce e-mailu, že byl e-mail kontrolován nějakým antivirem?

Nemnoho provozovatelů poštovních serverů skenuje přílohy e-mailů na výskyt škodlivého kódu a tuto skutečnost pak uvádějí ve formě disclaimeru v patičce e-mailu. On je to pak ale tak trochu paradox, když v patičce e-mailu je uvedeno, že tato zpráva neobsahuje virus ani žádný jiný škodlivý kód a on tam přesto je.

Pomineme-li skutečnost, že tuto noticku může do zápatí e-mailu vložit i útočník, tak nejenže v okamžiku, kdy se v příloze e-mailu nachází malware, tak to danému antimalware řešení nedělá zrovna moc dobrou reklamu, ale kromě toho je toto prohlášení nepravdivé a v příjemci e-mailu může vyvolat i naprosto falešný pocit bezpečí, a to asi nikdo nechce.

Že je tento disclaimer v mnoha případech lživý, je rovněž nesporné, protože v okamžiku, kdy se objeví zcela nový malware, tak často není i více jak 24 hodin žádným antimalware řešením detekován.

Aby toto prohlášení bylo pravdivé, muselo by být v e-mailu uvedeno, že příloha e-mailu byla sice skenována na výskyt škodlivého kódu, a to s negativním výsledkem, ovšem že nelze vyloučit, že příloha škodlivý kód přesto obsahuje. No řekněte, nebylo by takové prohlášení lepší?

Prohlášení, že uvedený e-mail byl kontrolován na výskyt škodlivého kódu, které některé společnosti vkládají do e-mailu, považuji za zbytečné a zavádějící.

Nahrávání ... Nahrávání ...
Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Tento e-mail byl kontrolován antivirem a neobsahuje virus, opravdu?” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: