Tablety posilují i na úkor čteček

Tablety posilují, a to nejen na úkor desktopů nebo notebooků, netbooků, ultrabooků, ale i čteček.

Víceméně dochází k jevu, kterým jsme se zabývali již počátkem roku, a to zda má zařízení s Androidem šanci nahradit klasický desktop. Aktuální zprávy naznačují, že by k tomu mohlo dojít, neboť prodej tabletů nad očekávání roste, zatímco prodej PC klesá, viz příspěvek Marka Janouše na Lupě.

Mnozí z vás jste mi psali, proč jsem v příspěvku Desktop, notebook, netbook, tablet nebo smartphone nezmínil i čtečku.  Odpověď je prostá, čtečka je jednoúčelové zařízení, zatímco všechna výše jmenovaná zařízení jsou víceúčelová. A právě jednoúčelovost a cena, za kterou se dá koupit i tablet, je hlavním důvodem, proč prodeje čteček jdou celosvětově dolů a tabletů naopak nahoru, viz příspěvek Jiřího Hlavenky na Lupě. A nezmění na tom nic ani skutečnost, že čtečka je lehčí, vydrží na jedno nabití třeba měsíc a má lepší displej.

To ostatně potvrzují i slova jednoho čtenáře, který v diskusi k příspěvku, ve kterém jsem se zabýval tím, jak prodloužit dobu provozu smartphonu na jedno nabití, napsal: „Nabíjím telefon každou noc, a mám s tím problém? Absolutně ne.“ Zdá se, že tak k tomu přistupuje většina uživatelů.

A podobně je to i s kvalitou displeje, který představuje další podstatný rozdíl. To, že je displej čtečky pro čtení výrazně lepší, neleskne se, vypadá jako papír a umožňuje čtení i na slunci, je fakt, a přesto je většina lidí ochotna oželet i tuto hlavní výhodu, a pořídit si raději tablet. Pokud o tom též uvažujete, přečtěte si, na co si dát při výběru tabletu pozor.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Tablety posilují i na úkor čteček” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: