Tablety posilují i na úkor čteček

Tablety posilují, a to nejen na úkor desktopů nebo notebooků, netbooků, ultrabooků, ale i čteček.

Víceméně dochází k jevu, kterým jsme se zabývali již počátkem roku, a to zda má zařízení s Androidem šanci nahradit klasický desktop. Aktuální zprávy naznačují, že by k tomu mohlo dojít, neboť prodej tabletů nad očekávání roste, zatímco prodej PC klesá, viz příspěvek Marka Janouše na Lupě.

Mnozí z vás jste mi psali, proč jsem v příspěvku Desktop, notebook, netbook, tablet nebo smartphone nezmínil i čtečku.  Odpověď je prostá, čtečka je jednoúčelové zařízení, zatímco všechna výše jmenovaná zařízení jsou víceúčelová. A právě jednoúčelovost a cena, za kterou se dá koupit i tablet, je hlavním důvodem, proč prodeje čteček jdou celosvětově dolů a tabletů naopak nahoru, viz příspěvek Jiřího Hlavenky na Lupě. A nezmění na tom nic ani skutečnost, že čtečka je lehčí, vydrží na jedno nabití třeba měsíc a má lepší displej.

To ostatně potvrzují i slova jednoho čtenáře, který v diskusi k příspěvku, ve kterém jsem se zabýval tím, jak prodloužit dobu provozu smartphonu na jedno nabití, napsal: „Nabíjím telefon každou noc, a mám s tím problém? Absolutně ne.“ Zdá se, že tak k tomu přistupuje většina uživatelů.

A podobně je to i s kvalitou displeje, který představuje další podstatný rozdíl. To, že je displej čtečky pro čtení výrazně lepší, neleskne se, vypadá jako papír a umožňuje čtení i na slunci, je fakt, a přesto je většina lidí ochotna oželet i tuto hlavní výhodu, a pořídit si raději tablet. Pokud o tom též uvažujete, přečtěte si, na co si dát při výběru tabletu pozor.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Tablety posilují i na úkor čteček” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: