Světové ekonomické fórum zařadilo kybernetické útoky mezi nejzávažnější rizika

WEFKybernetické útoky se mezi nejzávažnější rizika dostala nejen proto, že jsou tyto útoky čím dál častější, ale především proto, že mají potenciál způsobit značnou škodu.

Jejich nebezpečnost pro společnost spočívá především v jejich asymetrii, kdy náklady na jejich realizaci jsou naprosto zanedbatelné vzhledem ke škodě, kterou mohou způsobit.

V Global Risk Report je pak uvedeno, že dopad kybernetických útoků může být dokonce i větší než škody, které mají na svědomí přírodní katastrofy a klasické teroristické útoky, protože mohou způsobit selhání kritické infrastruktury, na které jsme čím dál závislejší, ať už chceme nebo ne.

Jisté je, že hrozba a potenciál těchto útoku nadále poroste s počtem zařízení připojených do internetu, které mohou být napadeny, a z kterých může rovněž být veden i následný útok. Ano, řeč je o tzv. internetu věcí, s kterým se budeme setkávat stále častěji a dále pak cloud computing, quantum computing a umělá inteligence.

Zdroj: https://www.weforum.org/reports/the-global-risks-report-2020

 

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Světové ekonomické fórum zařadilo kybernetické útoky mezi nejzávažnější rizika” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: