Stagefright 2.0 aneb další zranitelnost v knihovně zpracovávající multimédia

AndroidByla objevena nová zranitelnost v knihovně zpracovávající MP3/MP4 soubory pojmenovaná Stagefright 2.0.

Ano, chlapci ze Zimperium zLabs nepolevili v hledání chyb v systému Google Android a ohlašují další zranitelnost v knihovně libstagefright, kterou trpí verze Androidu 5.0 a vyšší.

Vzhledem ke zranitelnosti v knihovně libutils, která se nachází v Androidu od verze 1.0, jsou však v ohrožení podstatě všichni uživatelé této platformy, protože v zásadě stačí jen navštívit webovou stránku, na které se nachází maligní MP3 nebo MP4 soubor. Více informací zde.

Na tomto místě je třeba znovu připomenout, že byť Google o tomto problému ví, a pracuje na opravě, tak ta bude opět dostupná jen pro vybraná zařízení, a drtivá většina uživatelů zůstane i nadále nechráněna.

Lze za těchto podmínek Google Android považovat za bezpečný a perspektivní systém, nenadešel čas si pořídit zařízení s jiným operačním systémem, co myslíte?

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky: ,

  1. Karol

    Právě u mého typu od Alcatelu, aktualizace nehrozí. A pokud nebudou dostupné aktualizace pro všechny telefony s Androidem, tak jsou jen dvě možnosti, jak mít zabezpečený telefon:

    1.Stáhnout si custom ROM, kde tyto aktualizace jsou dostupné

    2.Pořídit si telefon s jiným OS. Jenže alternativy nic moc. Iphone je pro někoho drahý a jak dobře spolupracuje s Windows, je otázkou. Telefony s Windows, zase trpí nedostatkem aplikací. Najít alternativu se ne vždy podaří viz Anki, který jde jen přes internet a to ještě omezeně. Nové aplikace? Pokud přijdou(což není vždy pravděpodobné), tak se bude čekat hodně dlouho…


K článku “Stagefright 2.0 aneb další zranitelnost v knihovně zpracovávající multimédia” se zde nachází 1 komentář.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: