Stagefright 2.0 aneb další zranitelnost v knihovně zpracovávající multimédia
Byla objevena nová zranitelnost v knihovně zpracovávající MP3/MP4 soubory pojmenovaná Stagefright 2.0.
Ano, chlapci ze Zimperium zLabs nepolevili v hledání chyb v systému Google Android a ohlašují další zranitelnost v knihovně libstagefright, kterou trpí verze Androidu 5.0 a vyšší.
Vzhledem ke zranitelnosti v knihovně libutils, která se nachází v Androidu od verze 1.0, jsou však v ohrožení podstatě všichni uživatelé této platformy, protože v zásadě stačí jen navštívit webovou stránku, na které se nachází maligní MP3 nebo MP4 soubor. Více informací zde.
Na tomto místě je třeba znovu připomenout, že byť Google o tomto problému ví, a pracuje na opravě, tak ta bude opět dostupná jen pro vybraná zařízení, a drtivá většina uživatelů zůstane i nadále nechráněna.
Lze za těchto podmínek Google Android považovat za bezpečný a perspektivní systém, nenadešel čas si pořídit zařízení s jiným operačním systémem, co myslíte?
Štítky: Android, zranitelnosti
K článku “Stagefright 2.0 aneb další zranitelnost v knihovně zpracovávající multimédia” se zde nachází 1 komentář.
Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.
Právě u mého typu od Alcatelu, aktualizace nehrozí. A pokud nebudou dostupné aktualizace pro všechny telefony s Androidem, tak jsou jen dvě možnosti, jak mít zabezpečený telefon:
1.Stáhnout si custom ROM, kde tyto aktualizace jsou dostupné
2.Pořídit si telefon s jiným OS. Jenže alternativy nic moc. Iphone je pro někoho drahý a jak dobře spolupracuje s Windows, je otázkou. Telefony s Windows, zase trpí nedostatkem aplikací. Najít alternativu se ne vždy podaří viz Anki, který jde jen přes internet a to ještě omezeně. Nové aplikace? Pokud přijdou(což není vždy pravděpodobné), tak se bude čekat hodně dlouho…