Stagefright 2.0 aneb další zranitelnost v knihovně zpracovávající multimédia

AndroidByla objevena nová zranitelnost v knihovně zpracovávající MP3/MP4 soubory pojmenovaná Stagefright 2.0.

Ano, chlapci ze Zimperium zLabs nepolevili v hledání chyb v systému Google Android a ohlašují další zranitelnost v knihovně libstagefright, kterou trpí verze Androidu 5.0 a vyšší.

Vzhledem ke zranitelnosti v knihovně libutils, která se nachází v Androidu od verze 1.0, jsou však v ohrožení podstatě všichni uživatelé této platformy, protože v zásadě stačí jen navštívit webovou stránku, na které se nachází maligní MP3 nebo MP4 soubor. Více informací zde.

Na tomto místě je třeba znovu připomenout, že byť Google o tomto problému ví, a pracuje na opravě, tak ta bude opět dostupná jen pro vybraná zařízení, a drtivá většina uživatelů zůstane i nadále nechráněna.

Lze za těchto podmínek Google Android považovat za bezpečný a perspektivní systém, nenadešel čas si pořídit zařízení s jiným operačním systémem, co myslíte?

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,

  1. Karol

    Právě u mého typu od Alcatelu, aktualizace nehrozí. A pokud nebudou dostupné aktualizace pro všechny telefony s Androidem, tak jsou jen dvě možnosti, jak mít zabezpečený telefon:

    1.Stáhnout si custom ROM, kde tyto aktualizace jsou dostupné

    2.Pořídit si telefon s jiným OS. Jenže alternativy nic moc. Iphone je pro někoho drahý a jak dobře spolupracuje s Windows, je otázkou. Telefony s Windows, zase trpí nedostatkem aplikací. Najít alternativu se ne vždy podaří viz Anki, který jde jen přes internet a to ještě omezeně. Nové aplikace? Pokud přijdou(což není vždy pravděpodobné), tak se bude čekat hodně dlouho…


K článku “Stagefright 2.0 aneb další zranitelnost v knihovně zpracovávající multimédia” se zde nachází 1 komentář.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: