SMARTER cíle, kterých je radost dosahovat

V jednom starším příspěvku jsem se věnoval definici SMART cílů, v tomto příspěvku se podíváme na cíle ještě chytřejší.

A jeden by si myslel, že chytřejší ty cíle snad už ani být nemohou. A přitom stačí přidat jen ER a nebýt amatér.

Evaluated

Kromě toho, že jsou cíle měřeny, tak musí být i vyhodnocovány (evaluated). Zapomínat také nesmíme na to, že by cíle měly být etické (neměli by být v rozporu se základními hodnotami a morálkou) a ekologické (s cílem minimalizovat dopad na životní prostředí), protože i toto stakeholdeři hodnotí, měly by být i efektivní, protože je třeba jich dosáhnout s minimálními náklady a ideálně i vzrušující (excitable) tedy pro toho, kdo jich má dosahovat, protože pokud tomu tak bude, tak bude motivován k jejich dosažení. A pokud jste daný cíl formulovali už v počátku s danou osobou a odsouhlasili si jej, tak je velká pravděpodobnost, že její zapojení (engaged) a nadšení (enthusiasm) bude skutečně strhující (entrancing).

Rewarded

Splnění cílů by mělo být v každém případě vhodně oceněno (rewarded), a ideálně jak finančně (remuneration), tak i jinou formou, mnohdy stačí obyčejná pochvala od manažera, vyjádření uznání apod. Ideální je už při definování cílů ohodnotit jejich náročnost a výši odměny za jeho dosažení, protože dosažení jednotlivých cílů může být různě náročné. Každý cíl by měl být rovněž někde zaznamenán (recorded), aby nebylo pochyb o tom, co je skutečně daným cílem.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.


K článku “SMARTER cíle, kterých je radost dosahovat” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: