SMARTER cíle, kterých je radost dosahovat

V jednom starším příspěvku jsem se věnoval definici SMART cílů, v tomto příspěvku se podíváme na cíle ještě chytřejší.

A jeden by si myslel, že chytřejší ty cíle snad už ani být nemohou. A přitom stačí přidat jen ER a nebýt amatér.

Evaluated

Kromě toho, že jsou cíle měřeny, tak musí být i vyhodnocovány (evaluated). Zapomínat také nesmíme na to, že by cíle měly být etické (neměli by být v rozporu se základními hodnotami a morálkou) a ekologické (s cílem minimalizovat dopad na životní prostředí), protože i toto stakeholdeři hodnotí, měly by být i efektivní, protože je třeba jich dosáhnout s minimálními náklady a ideálně i vzrušující (excitable) tedy pro toho, kdo jich má dosahovat, protože pokud tomu tak bude, tak bude motivován k jejich dosažení. A pokud jste daný cíl formulovali už v počátku s danou osobou a odsouhlasili si jej, tak je velká pravděpodobnost, že její zapojení (engaged) a nadšení (enthusiasm) bude skutečně strhující (entrancing).

Rewarded

Splnění cílů by mělo být v každém případě vhodně oceněno (rewarded), a ideálně jak finančně (remuneration), tak i jinou formou, mnohdy stačí obyčejná pochvala od manažera, vyjádření uznání apod. Ideální je už při definování cílů ohodnotit jejich náročnost a výši odměny za jeho dosažení, protože dosažení jednotlivých cílů může být různě náročné. Každý cíl by měl být rovněž někde zaznamenán (recorded), aby nebylo pochyb o tom, co je skutečně daným cílem.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print


K článku “SMARTER cíle, kterých je radost dosahovat” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: