SEO: přečtěte si, co patří mezi nejvýznamnější on-page faktory

Je zřejmé, že některé faktory hrají ve výpočtu SERP větší roli než jiné, uveďme si však ty, na které bychom rozhodně neměli zapomenout.

Mezi on-page faktory patří především samotný obsah, vhodně použitá klíčová slova a mezi off-page faktory pak odkazy, které na vaše stránky vedou z jiných webů. Rozdíl mezi těmito dvěma faktory spočívá v tom, že zatímco on-page faktory můžeme ovlivnit velice snadno, tak ovlivnit off-page faktory, což jsou de facto zpětné odkazy, vyžaduje mnohem větší úsilí.

Níže uvedené on-page faktory by spolu měly korespondovat, tzn., že se nemusí zrovna rovnat, ale není např. důvod, aby neobsahovaly stejné klíčové slovo.

Title

Title je titulek stránky, který určuje, co bude v prohlížeči uvedeno v popisku okna. Měl by být jedinečný a obsahovat klíčové slovo a značku nebo jméno firmy. Už samotný text uvedený v titulku stránky by měl uživatele vybízet ke kliknutí.

URL

URL jednoznačně určuje danou stránku a je zobrazeno v adresním řádku prohlížeče, a proto by mělo naznačovat, co se nadané adrese nachází.

H1

Nadpis H1 je hlavní nadpis stránky a jako takový by se proto měl na stránce vyskytovat pouze jednou.

H2-H6

Nadpisy H2-H6 jsou podnadpisy, které by měly stručně vyjadřovat obsah jednotlivých odstavců.

ALT

Nezapomínejte ani na alternativní popisky a titulky k obrázkům a odkazům.

Poznámka: Chybu neuděláte, ani když použijete klíčové slovo v tagu <b>, <strong>, <li> nebo <description>. Ovšem jestli si myslíte, že nacpete klíčové slovo všude, kde je to možné, tak vaše stránka rázem poskočí ve výsledcích vyhledávání o několik míst nahoru, jste na omylu.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:

  1. peto

    Vy mate v zdroji tejto stranky a nadpisy su h2 :)

  2. peto

    Medz „mate“ a „v“ mala byt zaciatocna a koncova h1 znacka bez obsahu vo vnutri, len nezobralo „zobaky“.

  3. admin

    Vím o tom, je to tak schválně, a ještě to tak nějakou dobu bude, neboť nějak to otestovat musím. Zatím mohu zodpovědně prohlásit, že prvořadý je obsah, klíčová slova a linky, a správné použití tagů hraje minimální roli.


K článku “SEO: přečtěte si, co patří mezi nejvýznamnější on-page faktory” se zde nachází 3 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: