SEO: linkbaiting vs. linkbuilding

V zásadě existují dva základní způsoby získávání nebo chcete-li budování zpětných odkazů a to linkbaiting a linkbuilding.

V obou případech je cílem těchto technik zvýšit počet odkazů, které na vaše stránky povedou z jiných webů a tím přispět k lepšímu umístění vašich stránek ve výsledcích vyhledávání. Ovšem pozor, algoritmus, který vyhledávače používají k přidělení pozice ve výsledcích vyhledávání (Search Engine Result Page, zkr. SERP), hodnotí i takové faktory, jako je stáří stránky, ze které odkaz vede, její zaměření a též i rychlost přibývání nových odkazů.

Linkbaiting

Pokud se na vašem webu bude nacházet opravdu originální a užitečný obsah, mělo by to vést časem k tomu, že uživatelé internetu budou na vaše stránky sami odkazovat, a vy tak získáte tolik cenné zpětné odkazy naprosto přirozenou cestou. Tomuto způsobu získávání zpětných odkazů se říká linkbaiting, a odkazy získané tímto způsobem vám zajistí odpovídající umístění vaší stránky ve výsledcích vyhledávání bez ohledu na změny v algoritmu, který stránky indexuje.

Linkbuilding

Jiný způsob, jak můžete získat zpětné odkazy, je tzv. linkbuilding, který spočívá v registraci stránek do nejrůznějších katalogů, výměně odkazů, komentování a publikování článků s odkazy na jiných webech s podobným zaměřením, vytvářením podpůrných webů apod. V případě, že vyhledávač zjistí, že zpětné odkazy byly získány neférovým způsobem, může vaše stránky penalizovat a ve výsledcích vyhledávání se pak nemusí vůbec objevit.

Závěr: Linkbaiting i linkbulding jsou naprosto legitimní způsoby získávání resp. budování zpětných odkazů. Jestliže se rozhodnete využít nabídky nějakého SEO experta, který vám bude slibovat, že vám zajistí v krátkém čase umístění vaší stránky mezi první desítkou ve výsledcích vyhledávání na určité klíčové slovo, tak se ptejte, jakým způsobem toho chce dosáhnout. To abyste pak nebyli nemile překvapeni, až se vaše stránka propadne z první desítky kamsi do hlubin internetu.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “SEO: linkbaiting vs. linkbuilding” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: