Rozpoznávání obličeje navzdory svému prolomení nesnižuje bezpečnost nového iPhonu

Samozřejmě, že by bylo lepší, kdyby se technologie rozpoznávání obličeje nedala oklamat ani pomocí fotografie, makeupu a masky.

Ale přesto se uživatel, který se bude do svého telefonu hlásit pomocí svého obličeje, může cítit bezpečněji než ten, co tak činí přiložením prstu nebo zadáním hesla.

Jednoduše proto, že vyrobit funkční masku je o poznání náročnější než odpozorovat heslo či vyrobit gelový odlitek prstu. Rovněž přiložit prst spící osoby na telefon bude jednodušší, než pořídit ten správný záběr.

A to nemluvím o tom, že v okamžiku, kdy telefon ztratíte, tak se do něj nikdo nepřihlásí, protože ani neví, komu patří a čí fotku si má obstarat. V případě přihlášení pomocí otisku prstu to neplatí, protože otisků bude na telefonu bezpočet. Otázka je, zda použitelných, ale přesto.

Stejně jako v případě ověření uživatele pomocí otisku prstu, který byl před pár lety pokořen skupinou CCC, tak ani obejití rozpoznávání obličeje společností Bkav není žádnou senzací a bezpečnost uživatelů iPhone se tím nijak nesnižuje.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,


K článku “Rozpoznávání obličeje navzdory svému prolomení nesnižuje bezpečnost nového iPhonu” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: