Ransomware CTB-Locker požadující platbu v Bitcoinech zvýšil cenu za dešifrování

ransomwareObjevila se nová verze ransomware CTB-Locker, který šifruje soubory na disku a za jejich dešifrování požaduje výpalné.

Tento ransomware se momentálně šíří prostřednictvím e-mailu, který se tváří jako faxová zpráva s přílohou, kterou je zip obsahující downloader, jenž po spuštění stáhne z internetu samotný ransomware.

Oproti minulé verzi přibyla podpora více jazyků, odpočítávání času se prodloužilo na 96 hodin a podstatně se zvýšila cena za odšifrování, a to na neuvěřitelných 8 BTC, což je v přepočtu na koruny kolem 45.000 CZK.

Platbu je samozřejmě nutné provést v Bitcoinech, ale podle volby jazykové mutace se zobrazuje i příslušná měna, což je sice jen drobné vylepšení, ale oběť jistě potěší.

CTB-Locker umožňuje oběti na 5 náhodně vybraných zašifrovaných souborech ověřit, že je lze dešifrovat, To by mělo oběť přesvědčit, aby zaplatila.

Což se ale obecně nedoporučuje, protože nejenže oběť nemá jistu, že se po zaplacení výpalného k souborům dostane, ale hlavně tím podporuje tento kvetoucí byznys.

Více informací zde.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Ransomware CTB-Locker požadující platbu v Bitcoinech zvýšil cenu za dešifrování” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: