Quiz pro manažery informační bezpečnosti


Warning: Use of undefined constant zaskrtnout - assumed 'zaskrtnout' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/cleverandsmart.cz/www.cleverandsmart.cz/wp-content/plugins/php-everywhere/shortcode.php(15) : eval()'d code on line 3

Na této stránce se nachází kvíz čítající deset náhodně vygenerovaných otázek, které by měly prověřit vaše znalosti z oblasti informační bezpečnosti. Jedná se o podobné otázky, jaké jsou např. pokládány kandidátům usilujícím o získání profesního titulu CISM.

U každé otázky jsou zobrazeny čtyři možné odpovědi. Jen jedna je však správná. Po zvolení odpovědi a kliknutí na tlačítko odeslat, dojde k vyhodnocení. Při opětovném načtení stránky bude pokaždé zobrazena jiná sada otázek, která je generována z databáze čítající několik set otázek, která je průběžně aktualizována a doplňována.

1. Který z následujících není příkladem zranitelnosti

2. Indikátorem, že bezpečnostní osvěta byla úspěšná je

3. Organizace se rozhodla snížit náklady a nahradit lokální Exchange servery v každé zemi řešením Office365. Jaké toto řešení představuje riziko?

4. Objevila se kritická zranitelnost, co by měl manažer bezpečnosti udělat jako první?

5. Pokud jde o nastavení FAR a FRR pro přístup do datacentra, tak je lepší, když

6. Co by měl manažer informační bezpečnosti udělat jako první krok po svém jmenování do funkce?

7. Nejúčinnější způsob jako uživatele upozornit na nebezpečí a nutnost dodržovat pravidla je

8. Manažer informační bezpečnosti pracující pro korporaci musí v zemi svého působení zajistit, že program informační bezpečnosti bude

9. Výjimka z politiky by měla být udělena pokud

10. Jaký je nejbezpečnější způsob předání prvotního hesla uživateli?