Protokol o předání SW k testování

V tomto krátkém příspěvku se dozvíte, k čemu slouží Protokol o předání SW k testování (test item transmittal report) a jaké náležitosti by měl obsahovat.

Důvod existence tohoto dokumentu je prostý. Vlastní testování bude nejspíš provádět někdo zcela jiný, než kdo plán testování, testovací scénáře, testovací případy a testovací skripty navrhoval. Protokol o předání SW k testování by proto měl:

  • mít přidělen jednoznačný identifikátor,
  • jednoznačně identifikovat SW, který se bude testovat,
  • uvádět přesné umístění SW (název serveru, IP adresa)
  • obsahovat odkaz na plán testování, podle kterého se má testovat.

Nedílnou součástí tohoto protokolu je datum a podpis dvou klíčových osob a to test managera  – osoby odpovědné, za správný průběh testů a development managera – osoby odpovědné za přípravu prostředí (HW a SW konfiguraci) pro testování. Development manager svým podpisem stvrzuje, že prostředí pro testování bylo připraveno a test manager zase stvrzuje, že rozumí, co je předmětem testování. Možná se vám tento způsob zdá přiliš byrokratický, ale v okamžiku, kdy odpovídáte za správný průběh několika současně prováděných testů, se jedná o jedinou možnost, jak zajistit, aby se testovalo ve správném prostředí a správná verze SW.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Protokol o předání SW k testování” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: