Protokol o předání SW k testování

V tomto krátkém příspěvku se dozvíte, k čemu slouží Protokol o předání SW k testování (test item transmittal report) a jaké náležitosti by měl obsahovat.

Důvod existence tohoto dokumentu je prostý. Vlastní testování bude nejspíš provádět někdo zcela jiný, než kdo plán testování, testovací scénáře, testovací případy a testovací skripty navrhoval. Protokol o předání SW k testování by proto měl:

  • mít přidělen jednoznačný identifikátor,
  • jednoznačně identifikovat SW, který se bude testovat,
  • uvádět přesné umístění SW (název serveru, IP adresa)
  • obsahovat odkaz na plán testování, podle kterého se má testovat.

Nedílnou součástí tohoto protokolu je datum a podpis dvou klíčových osob a to test managera  – osoby odpovědné, za správný průběh testů a development managera – osoby odpovědné za přípravu prostředí (HW a SW konfiguraci) pro testování. Development manager svým podpisem stvrzuje, že prostředí pro testování bylo připraveno a test manager zase stvrzuje, že rozumí, co je předmětem testování. Možná se vám tento způsob zdá přiliš byrokratický, ale v okamžiku, kdy odpovídáte za správný průběh několika současně prováděných testů, se jedná o jedinou možnost, jak zajistit, aby se testovalo ve správném prostředí a správná verze SW.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Protokol o předání SW k testování” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: