Proběhla masivní malvertising kampaň a opět byl zneužit Flash

Flash-playerV pátek proběhla masivní malvertising kampaň, která byla cílená především na občany US, a během 24 hodin bylo zobrazeno více jak několik desítek tisíc maligních reklamní bannerů.

Ty se nacházely na naprosto důvěryhodných webech, a když na ně uživatel kliknul, tak byl přesměrován na stránky s Angler Exploit Kitem (zkr. AEK), který zneužívá zranitelností např. v Adobe Flash Player nebo Microsoft Silverlight a do počítače oběti stahuje malware.

Na této kampani bylo zajímavé to, že skript ověřoval, zda se na počítači návštěvníka nenachází nějaké známé antivirové řešení, a pokud ano, tak se vůbec neprojevil, rozuměj, nedošlo k přesměrování a spuštění AEK.

Další zajímavostí bylo, že nebyla hacknuta žádná mediální agentura, nýbrž byla koupena již expirovaná doména, která donedávna sloužila společnosti Brentmedia, která se zabývala online marketingem. Více zde.

Zvažte, zda Flash na svém počítači opravdu potřebujete, a zda by nebylo lepšího ho odinstalovat nebo alespoň zablokovat, a povolovat ho až v okamžiku potřeby.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: , ,


K článku “Proběhla masivní malvertising kampaň a opět byl zneužit Flash” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: