Přispějí nové platební karty MasterCard s čtečkou otisků prstů ke zvýšení bezpečnosti?

mastercard-zwipe-fingerprint

Společnost MasterCard ve spolupráci s firmou Zwipe přichází na trh s novou bezkontaktní platební kartou, která je vybavena integrovanou čtečkou otisku prstu.

Karta vypadá na první pohled úplně stejně, jen se v její pravé části nachází na malý snímač, který slouží ke snímání otisku prstu. Sejmutá biometrická charakteristika je uložena na kartě a nikam se nepřenáší. Porovnání právě sejmutého otisku prstu s uloženou biometrickou charakteristikou je rovněž provedeno přímo na kartě.

MasterCard si od této nové karty slibuje zvýšení bezpečnosti, neboť při jejím používání již nebude nutné zadávat PIN, který lze poměrně snadno odpozorovat nebo získat prostřednictvím kamery nebo falešné klávesnice na bankomatu. MasterCard používá stejnou rétoriku jako v případě bezkontaktních plateb, jejichž bezpečnost zpočátku také mnozí zpochybňovali a stále zpochybňují.

Nepochybuji o tom, že absence PINu by mohla bezpečnost zvýšit, je ovšem otázka, co se stane, když se útočník karty fyzicky zmocní. V takovém případě by se mohl pokusit získat otisk prstu přímo z karty a provést v podstatě stejný útok jaký byl veden na iPhone, který je též vybaven snímačem otisku prstu.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=zqbKhI1QWU4&w=600&rel=0]

Zdroj: Mastercard.com

Přispěje integrovaný snímač otisku prstu na kartě ke zvýšení bezpečnosti?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,


K článku “Přispějí nové platební karty MasterCard s čtečkou otisků prstů ke zvýšení bezpečnosti?” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: