Přečtěte si, na kolik vás skutečně vyjde nákup v zahraničním eshopu – 2. díl

minulém dílu jsme předpokládali, že objednávka ze zahraničního eshopu bude doručována přímo. Co ale dělat v případě, kdy např. americký eshop doručování do ČR nenabízí.

V případě, že daný obchodník nabízí a umožňuje zaslání zboží např. pouze na americkou adresu, tak musíte využít služeb třetí strany.

Shipito

Např. služeb Shipito, kde vám po registraci přidělí americkou adresu, na kterou si pak zboží můžete nechat poslat a oni vám ho pak za úplatu přepošlou na vaši adresu v ČR. Tato služba samozřejmě něco stojí, stejně jako další doplňkové služby. Minimálně tak zaplatíte o pár dolarů navíc (vnitrostátní pošta v USA cca 5 USD + manipulační poplatek ve výši 2 USD).

Americká adresa

Registrace a přidělení americké adresy je zdarma. Stejně tak 3 fotografie zboží, které na tuto adresu přijdou a skladování po dobu 180 dnů. Za další služby však již musíte zaplatit. Minimálně zaplatíte výše uvedený manipulační poplatek 2 USD za každou přijatou zásilku a potom poštovné.

Poštovné

Poštovné se odvíjí od velikosti a hmotnosti zásilky. Přibližnou cenu za poštovné si můžete spočítat zde. Čím vyšší cenu zaplatíte, tím rychleji se k vám daná zásilka zpravidla dostane. Pokud na zboží nespěcháte, můžete využít společnost Airmail, která je i s pojištěním ve výši 3 USD nejlacinější.

Konsolidace

V okamžiku, kdy si budete chtít poslat více menších zásilek o nižší hmotnosti od různých prodejců, můžete využít možnosti konsolidace více zásilek do jedné. Za tímto účelem však musíte upgradovat svůj účet/členství z individuální zásilky na virtuální schránku.

Virtuální schránka

Zřízení virtuální schránky vás bude stát 10 USD měsíčně, anebo 50 USD ročně, které by se vám vyplatilo, pokud byste si chtěli zásilky posílat častěji. Pokud se ale jedná jen o jednorázovou záležitost jako např. teď před vánoci, postačí vám zaplatit oněch 10 USD.

Zaslání jedné zásilky z USA do ČR přímo

O kolik tedy zaplatíte navíc oproti přímému zaslání zásilky bez prostředníka? Při přímém zaslání z e-bay nebo jakéhokoliv amerického obchodu do ČR zaplatíte jen na poštovném minimálně 18 USD.

Zaslání jedné zásilky z USA do ČR přes Shipito

V případě, že obchod zasílá jen v rámci USA, tak za přepravu v rámci USA zpravidla nebudete platit nic anebo jen pár dolarů. V případě zaslání přes Shipito pak zaplatíte jen 2 USD + poštovné.

Využití konsolidace a zaslání zásilky z USA do ČR přes Shipito

Za konsolidaci zásilek pak zaplatíte 3 USD za každou. Takže jestliže si necháte na svou americkou adresu poslat 2 zásilky a budete je chtít zkompletovat do jedné, zaplatíte 4 USD (2 x 2 USD za zásilku) + 6 USD (2 x 3 USD za konsolidaci) + 10 USD (virtuální schránka). Celkem tedy 20 USD.

Závěr: V některých případech zaplatíte za přepravu více, než kolik je cena daného zboží. Pokud tomu tak skutečně je a takového zboží objednáváte více, můžete zvážit konsolidaci zásilek do jedné. Pak platíte za poštovné přes oceán jen jednou. Ovšem pozor, zásilka po konsolidaci může nabýt na hmotnosti a velikosti a přeprava takové zásilky pak může být dražší než přeposlání jednotlivých zásilek.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.


K článku “Přečtěte si, na kolik vás skutečně vyjde nákup v zahraničním eshopu – 2. díl” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: