Přečtěte si, jak se najímají muly a vyvádějí peníze z bank – 4. díl

muleByl spuštěn další nábor bílých koní, tentokrát se podvodníci snažili našince nalákat na pozici asistentky ve společnosti Dubai Finance s.r.o.

Ta se dle výpisu z obchodního rejstříku zabývá pronájmem nemovitostí, bytů a nebytových prostor. Je proto s podivem, že v inzerátu, který byl zveřejněn na serveru profesia.cz bylo uvedeno, že společnost Dubai Finance s.r.o. má více než 20 poboček, sponzoruje projekty po celém světě, a jako hlavní oblast působení uvádí finanční poradenství, zprostředkování finančních služeb a pojištění.

Vskutku zajímavá nadnárodní společnost, vlastněná Rusem se sídlem na Praze 5 – Stodůlkách a nacházející se dlouhodobě ve ztrátě a mající závazky, vizte sbírka listin, což ostře kontrastujete s textem v inzerátu, kde se uvádí, cituji „Společnost Dubai Finance s.r.o. vám zaručuje úspěch, stabilitu a profesionalitu.“

Neméně zajímavý pak je i web www.dubaieurofinance.com, na kterém se pak nachází webová prezentace i mail server této společnosti, vyvedená v několika světových jazycích, mezi kterými, světe div se nechybí ani čeština. Ještě že existuje modul Google translate.

Když odrolujete úplně dolů, nebo kliknete v menu na Kontakt, tak se dozvíte, že společnost Dubai Financial Centre s logem Dubai International Financial Centre (chlapec v tom má trochu zmatek) se nachází v Dubaji a jak už to u těchto „prestižních“ společností bývá, je uveden P.O. Box. No a patička webu, ta je doslova k popukání, prý „DubaiEuroFinace corp. | Dubai Cinsulting“, ta asi bude značit tu profesionalitu.

Když provedeme dotaz na doménu dubaieurofinance.com, tak se dozvíme, že byla zaregistrována 11. 11. 2014. To je celkem krátká historie webu u nadnárodní firmy s 20 pobočkami, ne?

Mimochodem Česká republika nebyla jedinou zemí, kde se najímalo, podobně tomu bylo i v Rumunsku, kde též hledali asistentku, vizte inzerát na ejobs.ro. Všimněte si data uveřejnění inzerátu a jeho aktualizace a expirace. Ano, i takhle dělá podsvětí globální business

Nyní již alespoň víme, co měl být ten celorepublikově velmi úspěšný projekt zač – další pokus o vyvedení peněz z bank.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:

  1. Kamil

    A vsechno zacina tim, ze lide nejsou schopnui vnimat indikatory podvodneho jednani…nebo jak bylo uvedeno, akceptuji ta rizika a jdou do toho „at all costs“. Nejsem si ale jist, jak tyto vzorce chovani detekovat ve smyslu pohybu na uctech klientu…

  2. Jarda Cross

    Už to zdokonalili. Včera mi poslali 1134Eur, tj. 30.000Kč, aby je poslal jako zkoušku na Ukrajinu nějaké Olga Handryga ze Lviva Western Unionem. To jsem udělal, byl pochvále a že dnes přijdou další peníze. Jenže, ráno mi volají z banky, že musím přijít, že mám na účtě exekuci a přišla zahraniční platba z Německa, prý omylem a odesílatel ji stornul jako omyl. Když nedám souhlas s odesláním zpět, tak propadnou exekutorovi. Říkal jsem v bance, že peníze na účtu nemám, ona mně ujistila, že mám a že to jsou ty správné peníze a nejedná se o ty co jsem včera ve stejné částce vybíral z bankomatu a které nejsou dva dny zaúčtované…dnes jsem tedy 30tis. v mínusu. Peníze odeslány cozincům zpět na Ukrajinu a ty samé od banky na můj vrub jako omyl šly zpět do Německa. Vyděláno 30.000Kč podvodem. V bance jsem to reklamoval, že jde o podvod a ať to stornou, nezájem, ráno jsem podepsal a o žádné exekuci nikdo nic neříkal, nikdo nic neví, budou to chtít po mně, že jsem já údělal podvod, že jsem si vybral peníze včera, které mi nezaúčtovali a dnes po obědě tedy cca 30 hodim potom je poslali úkáčkám nebo komu zpět do Německa na Německépříjmení, ale Alexander jméno…Firam Dubai Finance s.r.o. Dal jsem to na policii, ta je nesežene, ale jejich spolupachatele ze spořky snad osolit může. Nic platit nehodlám písemně jsem je informoval o tom,že jde o podvod a žádal jsem o storno odchozí platby. Vysmáli se mi….já to platit nebudu. Účet je na zahraniční firmu a zruším ji za 2.000Kč. Takhle banky přichází o peníze a lidi místo práce přijdou do malérů…


K článku “Přečtěte si, jak se najímají muly a vyvádějí peníze z bank – 4. díl” se zde nachází 2 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: