Přečtěte si, jak se najímají muly a vyvádějí peníze z bank – 3. díl

muleByl spuštěn další nábor bílých koní, tentokrát se podvodníci snaží našince nalákat na pozici mystery shoppera.

Opět jsme svědky toho, že se útočník snaží vydávat za zástupce nějaké zahraniční společnosti, tentokrát za personalistu Marakon Consulting Group. Je spodivem, že podvodník se ani nesnaží e-mail psaný lámanou češtinou poslat ze stejné domény, ani z adresy, která by se alespoň trochu podobná oficiální e-mailové adrese využívané touto společností.

A stejně tak zarážející je, že i odpověď požaduje zaslat na adresu ležící opět na zcela jiné doméně. Jak vypadá e-mail, které je v rámci této kampaně šířen, se můžete podívat zde. Netřeba snad dodávat, že v okamžiku, kdy na takovou nabídku zareagujete, tak vám na účtu přistanou peníze, které budete muset vybrat a poslat. Nejedná se tedy opět o nic jiného, než o to, jak vyvést peníze z banky. Vysvětlení, proč podvodníci postupují zrovna takto, je uvedeno v prvním díle.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Přečtěte si, jak se najímají muly a vyvádějí peníze z bank – 3. díl” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: