Přečtěte si, jak se najímají muly a vyvádějí peníze z bank – 2. díl

mule

Tento příspěvek dokumentuje aktuální situaci v oblasti náboru bílých koní, která již byla popsána v prvním dílu.

Nicméně i zde došlo za poslední měsíce k některým změnám, které situaci dále zhoršují. Zdá se, že tentokrát byly zneužity stránky společnosti www.mcsgcorp.com , což je Mitchell Consulting Services Group., která má profil i na sociální síti LinkedIn, vizte https://www.linkedin.com/company/mcsg.

Útočníci na internetu zveřejnili inzerát, ve kterém hledají vhodného kandidáta na pozici regionálního manažera. A aby nebylo tak snadné tyto inzeráty na internetu najít, jsou zakládány pod hlavičkou jiné společnosti a vzhledem k tomu, že uchazeč musí odpovědět přes webový formulář, tak neví, na jakou adresu jeho odpověď vlastně odchází.

Teprve poté, co útočník zaslané odpovědi vyhodnotí, naváže s vybraným uchazečem kontakt prostřednictvím e-mailu. A to pod hlavičkou společnosti, za kterou se vydává, nicméně e-mail se v tomto případě nachází na doméně mcsg-support.com, jež za tímto účelem útočníci založili, a na které běží mail server, který umožňuje útočníkům komunikovat s uchazeči o práci. Další založenou doménou je pak mcsg-training.com.

Zkuste schválně zadat do Google nebo jiného vašeho oblíbeného vyhledávače klíčové slovo MCSG a uvidíte, co najdete.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Přečtěte si, jak se najímají muly a vyvádějí peníze z bank – 2. díl” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: