Přečtěte si, jak se najímají muly a vyvádějí peníze z bank – 2. díl

mule

Tento příspěvek dokumentuje aktuální situaci v oblasti náboru bílých koní, která již byla popsána v prvním dílu.

Nicméně i zde došlo za poslední měsíce k některým změnám, které situaci dále zhoršují. Zdá se, že tentokrát byly zneužity stránky společnosti www.mcsgcorp.com , což je Mitchell Consulting Services Group., která má profil i na sociální síti LinkedIn, vizte https://www.linkedin.com/company/mcsg.

Útočníci na internetu zveřejnili inzerát, ve kterém hledají vhodného kandidáta na pozici regionálního manažera. A aby nebylo tak snadné tyto inzeráty na internetu najít, jsou zakládány pod hlavičkou jiné společnosti a vzhledem k tomu, že uchazeč musí odpovědět přes webový formulář, tak neví, na jakou adresu jeho odpověď vlastně odchází.

Teprve poté, co útočník zaslané odpovědi vyhodnotí, naváže s vybraným uchazečem kontakt prostřednictvím e-mailu. A to pod hlavičkou společnosti, za kterou se vydává, nicméně e-mail se v tomto případě nachází na doméně mcsg-support.com, jež za tímto účelem útočníci založili, a na které běží mail server, který umožňuje útočníkům komunikovat s uchazeči o práci. Další založenou doménou je pak mcsg-training.com.

Zkuste schválně zadat do Google nebo jiného vašeho oblíbeného vyhledávače klíčové slovo MCSG a uvidíte, co najdete.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Přečtěte si, jak se najímají muly a vyvádějí peníze z bank – 2. díl” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: