Pozor na volně dostupné Wi-Fi hotspoty

wi-fi

Ve větší míře se začínají objevovat volně dostupné Wi-Fi hotspoty zřízené primárně za účelem získání citlivých informací.

Stále častěji se můžeme narazit na volně dostupné Wi-Fi, které bylo zřízeno nikoliv z čistého altruismu nebo jako bonus pro zaměstnance nebo zákazníky, ale za účelem sběru citlivých dat, jako jsou e-mailové adresy, jména a hesla k nejrůznějším službám, čísla karet apod.

Narazit se na ně dá obzvlášť v aglomeracích, kde se pohybuje velké množství lidí, a kde se útočníkovi instalace takového hotspotu vyplatí. Tyto hotspoty působí velice důvěryhodně, a mnohdy po uživateli vyžadují odsouhlasit i podmínky jejich užití.

Nemusí se však nutně jednat jen o nově zřízené Wi-Fi hotspoty, stejně tak mohou být kompromitovány i ty stávající, které jsou považovány za důvěryhodné. Pokud jste tedy provozovatelem nějakého takového hotspotu, věnujte trochu času jeho konfiguraci, mnohdy k jeho zabezpečení stačí pár minut. O zabezpečení bezdrátové sítě více v 1. a 2. díle příspěvku Zabezpečujeme domácí bezdrátovou síť.

Že se lidé rádi připojí k volně dostupné Wi-Fi, která je vhodně pojmenována, aby šetřili svůj omezený datový tarif, je celkem logické, a právě této skutečnosti útočníci využívají.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Pozor na volně dostupné Wi-Fi hotspoty” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: