Pozor na volně dostupné Wi-Fi hotspoty

wi-fi

Ve větší míře se začínají objevovat volně dostupné Wi-Fi hotspoty zřízené primárně za účelem získání citlivých informací.

Stále častěji se můžeme narazit na volně dostupné Wi-Fi, které bylo zřízeno nikoliv z čistého altruismu nebo jako bonus pro zaměstnance nebo zákazníky, ale za účelem sběru citlivých dat, jako jsou e-mailové adresy, jména a hesla k nejrůznějším službám, čísla karet apod.

Narazit se na ně dá obzvlášť v aglomeracích, kde se pohybuje velké množství lidí, a kde se útočníkovi instalace takového hotspotu vyplatí. Tyto hotspoty působí velice důvěryhodně, a mnohdy po uživateli vyžadují odsouhlasit i podmínky jejich užití.

Nemusí se však nutně jednat jen o nově zřízené Wi-Fi hotspoty, stejně tak mohou být kompromitovány i ty stávající, které jsou považovány za důvěryhodné. Pokud jste tedy provozovatelem nějakého takového hotspotu, věnujte trochu času jeho konfiguraci, mnohdy k jeho zabezpečení stačí pár minut. O zabezpečení bezdrátové sítě více v 1. a 2. díle příspěvku Zabezpečujeme domácí bezdrátovou síť.

Že se lidé rádi připojí k volně dostupné Wi-Fi, která je vhodně pojmenována, aby šetřili svůj omezený datový tarif, je celkem logické, a právě této skutečnosti útočníci využívají.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Pozor na volně dostupné Wi-Fi hotspoty” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: