Poptávka po klasických počítačích nadále klesá

Příprava na opuštění klasické PC platformy začala již v minulých letech.

Firmy věnovaly konsolidaci a virtualizaci své infrastruktury a úpravě stávajících a vývoji nových aplikací, které by mohly běžet v prohlížeči na jakémkoliv zařízení značnou pozornost v minulých letech. Veškeré výpočty tak nyní mohou probíhat v cloudu a v cloudu mohou být uložena i data. Na koncová zařízení jsou tak z pohledu výpočetního výkonu kladeny naprosto minimální nároky.

Domácnosti

Zdá se, že současné generaci naprosto postačuje tablet, neboť nemá potřebu nic hodnotného vytvářet a na on-line komunikaci, prohlížení a jednoduchou úpravu fotek, poslech hudby, přehrávání filmů, surfování po internetu, psaní poznámek, čtení e-knih a hraní her jí tablet naprosto stačí.

Firmy

Podobný trend lze pozorovat i ve firmách, kde se nové počítače již prakticky nekupují, neboť důraz je kladen především na mobilitu zaměstnanců a snižování nákladů. I zde jsou PC stále častěji nahrazovány notebooky nebo tablety, které zaměstnancům umožňují pracovat odkudkoliv a kdykoliv. A byť je ve firemním prostředí stále nejvíce zastoupen MS Windows, Apple iOS, a až na posledním místě Google Android, tak podle mnohých analytiků se tento stav brzy změní.

Znovu se tak nabízí otázka, zda zařízení s Androidem nahradí klasický desktop nebo ne. Zatím se zdá, že v mnoha případech asi ano.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,


K článku “Poptávka po klasických počítačích nadále klesá” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: