Poptávka po klasických počítačích nadále klesá

Příprava na opuštění klasické PC platformy začala již v minulých letech.

Firmy věnovaly konsolidaci a virtualizaci své infrastruktury a úpravě stávajících a vývoji nových aplikací, které by mohly běžet v prohlížeči na jakémkoliv zařízení značnou pozornost v minulých letech. Veškeré výpočty tak nyní mohou probíhat v cloudu a v cloudu mohou být uložena i data. Na koncová zařízení jsou tak z pohledu výpočetního výkonu kladeny naprosto minimální nároky.

Domácnosti

Zdá se, že současné generaci naprosto postačuje tablet, neboť nemá potřebu nic hodnotného vytvářet a na on-line komunikaci, prohlížení a jednoduchou úpravu fotek, poslech hudby, přehrávání filmů, surfování po internetu, psaní poznámek, čtení e-knih a hraní her jí tablet naprosto stačí.

Firmy

Podobný trend lze pozorovat i ve firmách, kde se nové počítače již prakticky nekupují, neboť důraz je kladen především na mobilitu zaměstnanců a snižování nákladů. I zde jsou PC stále častěji nahrazovány notebooky nebo tablety, které zaměstnancům umožňují pracovat odkudkoliv a kdykoliv. A byť je ve firemním prostředí stále nejvíce zastoupen MS Windows, Apple iOS, a až na posledním místě Google Android, tak podle mnohých analytiků se tento stav brzy změní.

Znovu se tak nabízí otázka, zda zařízení s Androidem nahradí klasický desktop nebo ne. Zatím se zdá, že v mnoha případech asi ano.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky: ,


K článku “Poptávka po klasických počítačích nadále klesá” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: