Pokročilé vyhledávání v Google s možností využití zástupných otazníků

Pokročilá technologie vyhledávání společnosti Google umožňuje uživatelům rychle a snadno najít hledané informace. Jedním z omezení této technologie je však nemožnost používat ve vyhledávacích dotazech zástupné otazníky.

Zástupný otazník, známý také jako symbol „?“, je speciální znak, který se ve vyhledávacích dotazech používá k vyjádření libovolného jednotlivého znaku. Pokročilá technologie vyhledávání společnosti Google však použití zástupných otazníků ve vyhledávacích dotazech nepodporuje. To znamená, že uživatelé nemohou tuto užitečnou funkci při používání vyhledávače Google využít.

Jedním z možných důvodů nemožnosti používat zástupné otazníky v pokročilé technologii vyhledávání Google je to, že tato technologie je založena na strojovém učení a zpracování přirozeného jazyka. Tyto technologie jsou navrženy tak, aby porozuměly záměru, který se skrývá za vyhledávacím dotazem uživatele, a poskytly co nejrelevantnější výsledky. Interpretace zástupných otazníků může být pro tyto technologie obtížná, protože nemají specifický význam a mohou být použity v široké škále kontextů.

Naštěstí zde jsou takové nástroje jako je např. https://chat.openai.com/chat, pomocí kterých je vytvoření takového dotazu poměrně snadné.

  1. Níže zadejte do formulářového pole klíčová slova, která chcete vyhledat za pomocí Google search enginu, přičemž jedno slovo může obsahovat zástupný otazník, který bude nahrazen.
  2. Klikněte na tlačítko vygeneruj odkaz.
  3. Následně se vám zobrazí, co bude vyhledáváno.
  4. Na výsledky vyhledávání se dostanete kliknutím na odkaz, který se zobrazí v nové záložce.

Skript funguje tak, že postupně otazník nahradí za všechna písmena abecedy, a vygeneruje tak 26 slov, která se budou lišit jen v onom jednom písmenu. Ty spojí pomocí Google operátoru OR do jednoho výrazu a ten pak jako parametr předá Google.