PadCrypt posouvá ransomware na další úroveň

ransomwareByla objevena nová verze ransomware, která obsahuje vlastní  odinstalátor a nabízí i online podporu.

Při spuštění odinstalace sice dojde jen ke smazání vlastního ransomware, data samozřejmě zůstanou zašifrována, ale i tak je to hezké. Od možnosti on-line chatu si pak útočníci nejspíš slibují zvýšení konverze.

Je pravděpodobné, že více lidí bude ochotno za dešifrování svých dat zaplatit, obzvlášť poté, co s útočníkem prohodí pár vlídných slov a dostane se jim ujištění, že po zaplacení budou jejich data opravdu dešifrována.

PadCrypt ransomware se šíří e-mailem a obsahuje odkaz na soubor, který se tváří jako PDF dokument, ale ve skutečnosti se jedná o spustitelný scr soubor. Ostatní jeho funkce jsou více méně již běžné. Více zde.

Dle průzkumů společnosti BitDefender je polovina oběti ochotna zaplatit za dešifrování svých soukromých dat, především fotografií, které pro ně mají nejvyšší hodnotu až 500 USD. Více vizte PDF.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “PadCrypt posouvá ransomware na další úroveň” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: