Optimalizujte své webové stránky pro mobilní uživatele

Uživatelé smartphonů a tabletů předpokládají, že se jim budou webové stránky do jejich zařízení stahovat minimálně stejně rychle jako na desktopu.

Ovšem v praxi tomu tak není, a tak více jak polovina uživatelů v okamžiku, kdy se určitá stránka stahuje příliš dlouho, nečeká, až se daná stránka stáhne celá, ale ihned ji opouští, a již se na ni nikdy nevrací.

Tento nepříznivý stav je způsoben tím, že počet objektů na stránce a tedy i průměrná velikost stránek a doba potřebná k jejich stažení rok od roku roste. Např. dle této infografiky je průměrná velikost stránky kolem 500 kB a obsahuje přibližně 80 objektů.

Za poslední dekádu vzrostl počet objektů na stránce a s tím i její velikost více jak desetinásobně, ovšem tempo růstu rychlosti připojení přes bezdrátové sítě rostlo výrazně pomaleji.

Optimalizujte své webové stránky pro uživatele telefonů a smartphonu, kteří tvoří stále větší počet vašich návštěvníků a zákazníků. Určitým řešením je responzivní design, ale nespoléhejte příliš na to, že si stáhnete a na svůj web nasadíte nějakou free šablonu a budete mít po starostech.

V praxi se ukazuje, že tyto šablony nejsou zrovna nejlépe nakódovány a neposkytují obsah uživateli v takové podobě, v jaké ho očekává. Uvědomte si, že tablet je určen především pro konzumování obsahu a smartphone pak jako nástroj pro rychlé získání informací někde v terénu a tomu musí být přizpůsoben jak design, tak i informační architektura webu.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Optimalizujte své webové stránky pro mobilní uživatele” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: