Optimalizujte své webové stránky pro mobilní uživatele

Uživatelé smartphonů a tabletů předpokládají, že se jim budou webové stránky do jejich zařízení stahovat minimálně stejně rychle jako na desktopu.

Ovšem v praxi tomu tak není, a tak více jak polovina uživatelů v okamžiku, kdy se určitá stránka stahuje příliš dlouho, nečeká, až se daná stránka stáhne celá, ale ihned ji opouští, a již se na ni nikdy nevrací.

Tento nepříznivý stav je způsoben tím, že počet objektů na stránce a tedy i průměrná velikost stránek a doba potřebná k jejich stažení rok od roku roste. Např. dle této infografiky je průměrná velikost stránky kolem 500 kB a obsahuje přibližně 80 objektů.

Za poslední dekádu vzrostl počet objektů na stránce a s tím i její velikost více jak desetinásobně, ovšem tempo růstu rychlosti připojení přes bezdrátové sítě rostlo výrazně pomaleji.

Optimalizujte své webové stránky pro uživatele telefonů a smartphonu, kteří tvoří stále větší počet vašich návštěvníků a zákazníků. Určitým řešením je responzivní design, ale nespoléhejte příliš na to, že si stáhnete a na svůj web nasadíte nějakou free šablonu a budete mít po starostech.

V praxi se ukazuje, že tyto šablony nejsou zrovna nejlépe nakódovány a neposkytují obsah uživateli v takové podobě, v jaké ho očekává. Uvědomte si, že tablet je určen především pro konzumování obsahu a smartphone pak jako nástroj pro rychlé získání informací někde v terénu a tomu musí být přizpůsoben jak design, tak i informační architektura webu.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Optimalizujte své webové stránky pro mobilní uživatele” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: