Obraty e-shopů nadále rostou, zisky však bohužel klesají

Češi stále více nakupují přes internet, a byť objem tržeb e-shopů rok od roku roste, zisk nikoliv.

Je třeba si uvědomit, že na trhu je obrovská konkurence, a mnozí drobní a střední podnikatelé, jejichž business je založen na pouhé koupi zboží za účelem dalšího prodeje, již nejsou schopny úspěšně konkurovat velkým firmám, které si de facto mezi sebou rozdělily trh.

Je tomu tak především proto, že tito podnikatelé už prakticky nejsou schopny konkurovat nízkou cenou, neboť své náklady mnohdy snížili již v minulých letech, a nemají ani na potřebné investice do marketingu a dalšího rozvoje e-shopu a jeho zabezpečení.

Do budoucna lze tedy očekávat, že drobní a střední podnikatelé provozující e-shopy, zkrachují nebo budou koupeny většími hráči. Zachránit je mohou jen zásadní změny, ke kterým by však měli, pokud to myslí se svým podnikáním vážně, přistoupit co nejdříve.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.


K článku “Obraty e-shopů nadále rostou, zisky však bohužel klesají” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: