Nový ransomware s názvem Stampado je nabízen na dark webu za pár babek

ransomwareVždycky jste chtěli nějaký ransomware, ale nechtěli jste za něj nikdy platit stovky dolarů, pak tu máme něco právě pro vás.

Tak takhle začíná intenzivní kampaň na dark webu, kde je nabízena nová verze ransomware Stampado ne nepodobná Cryptolockeru za pouhých 39 USD a s doživotní licencí. No nekupte to, obzvlášť když přináší ještě některé funkce navíc.

Kromě toho, že se snadno ovládá, a nepotřebuje ani další server k hostování C&C serveru, neboť mu stačí jen e-mailová adresa, tak v případě, že nedojde k zaplacení výpalného do 96 hodin, začne postupně odmazávat zašifrované soubory, a to náhodně vybraný soubor každých 6 hodin.

Dalo se tušit, že útočníci přitvrdí a pokusí se váhající uživatele donutit zaplatit i takovýmto způsobem. I když i zde je možné disk jednoduše odpojit anebo si ty zašifrované soubory zazálohovat a počkat, až i tento ransomware někdo crackne a uvolní nějaký nástroj nebo klíč k dešifrování souborů. Jenže k tomu také dojít nemusí, a proto může útočníkovi tato nátlaková akce vyjít. Více zde.

Poznámka: V souvislosti s plným názvem tohoto ransomware – FUD Stampado, kde FUD znamená fully undectable, trochu úsměvně působí požadavek autora tohoto ransomwaru, aby kupující nenahrával tento soubor na VirusTotal.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Nový ransomware s názvem Stampado je nabízen na dark webu za pár babek” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: