Největší banky světa uvažují o provozování vlastní komunikační platformy

babbleDoposud firmy v rámci snižování nákladů přesouvaly data a služby do cloudu a využívaly služeb třetích stran, které jim byly schopny nabídnout lepší cenu, než kdyby daná data a aplikace provozovaly na své vlastní infrastruktuře.

A nejinak k tomu donedávna přistupovaly i banky, které využívaly pro komunikaci se svými klienty služeb společnosti Bloomberg. Nyní se však banky obávají, že by informace, které si s klienty vyměňují, mohly uniknout, a proto chtějí provozovat vlastní komunikační platformu, která byla pracovně pojmenována Babble (česky Blábol). O změně uvažují takové banky jako je Goldman Sachs, JP Morgan nebo Citi.

Obava z úniku informací je na místě, protože v minulosti k němu již došlo. Stejně tak je zde obava z rostoucích nákladů, protože zde často vzniká závislost na daném poskytovateli.

Zdroj: FT.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.


K článku “Největší banky světa uvažují o provozování vlastní komunikační platformy” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: