Nahradí zařízení s Androidem klasický desktop?

Když se zamyslíte nad tím, na co většina z nás počítač doma nebo v práci používá, tak zjistíte, že ho využíváme především k surfování po internetu, čtení a psaní mailů, komunikaci s přáteli, úpravu a správu fotek, stahování a přehrávání videa a hudby, hraní her a spouštění webových aplikací.

K tomu všemu vám ale bohatě postačí i tablet s Androidem, který si můžete pořídit za poměrně nízkou cenu.

A nejinak je tomu i v komerční sféře, kde vzhledem ke snižování nákladů dochází ke konsolidaci a virtualizaci infrastruktury a přesunu aplikací do cloudu, jedno zda privátního nebo veřejného. K takto provozovaným systémům a aplikacím pak zaměstnanci přistupují prostřednictvím prohlížečů internetu, jež stále častěji běží na jejich vlastních zařízeních, které používají v rámci programu BYOD.

Jediný důvod, proč většina uživatelů a je jedno, zda jsou to domácnosti nebo firmy, používá klasický desktop, je ten, že už ho mají a jsou zvyklí na velký displej a ovládání pomocí klávesnice a myši. Není se ostatně čemu divit, protože několika hodinová práce na tabletu je spíš utrpením a o nějaké produktivitě se nedá hovořit. Však je také tablet samotnými výrobci označován jako zařízení, které slouží primárně ke konzumaci obsahu.

Jenže když k tabletu nebo k jinému zařízení s Androidem připojíte přes HDMI port LCD displej a přes USB port bezdrátový set klávesnice a myši, pak můžete i na zařízení s Androidem dělat vše, co jste doposud běžně dělali na svém desktopu s OS Windows, Linux nebo Apple. Samozřejmě, pokud jste na svém desktopu používali nějaké speciální aplikace, tak k nim nejspíš na Google play alternativu nenajdete.

Můžete používat jak nativní aplikace, tak i aplikace, které běží v prohlížeči. Problém by mohl nastat jen s aplikacemi, které volají nějaké systémové funkce. Ale kolik takových aplikací používáte? Svá data můžete ukládat do flash paměti, na SD kartu, externí HDD, ale i do cloudu, takže ani zde nejste nijak omezeni.

Připojení setu bezdrátové klávesnice a myši by mělo proběhnout naprosto bez problému. Stejně tak jako připojení externího 1TB HDD přes USB kabel. Po připojení tabletu s Androidem k LCD monitoru a k televizi přes HDMI kabel by mělo být nabídnuto rozlišení až 1900×1080 pixelů.

Klávesnice i myš by měla být plně funkční, a mezi běžícími úlohami by mělo jít přepínat pomocí klasické kombinace kláves ALT+TAB, tedy stejně jako ve Windows. Klávesou ESC se lze vracet zpět, stejně jako kliknutím pravým tlačítkem myši. Aplikace se spouští jedním kliknutím levým tlačítkem na jejich ikonu. A abych nezapomněl, fungovat by vám mělo i kolečko.

Nyní nám již nezbývá, než vyhledat na Google Play ty správné aplikace, ale na ty se podíváme v samostatném příspěvku.

Nahradí zařízení s Androidem klasický desktop?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:

 1. bigdrobek

  jo budoucnost pc/tabletů se bude dělit na ty bez a s klávesnicí :)

 2. Kamil Brzák

  Dokud nebude Google Play bezpečné, nenahradí.

 3. qwert

  No, ale na Windows mohu provozovat vše. Android aplikace, Windows aplikace, Store aplikace…
  Navíc plně podporuje myš a prostředí mění podle stylu ovládání.


K článku “Nahradí zařízení s Androidem klasický desktop?” se zde nachází 3 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: