Nahradí zařízení s Androidem klasický desktop?

Když se zamyslíte nad tím, na co většina z nás počítač doma nebo v práci používá, tak zjistíte, že ho využíváme především k surfování po internetu, čtení a psaní mailů, komunikaci s přáteli, úpravu a správu fotek, stahování a přehrávání videa a hudby, hraní her a spouštění webových aplikací.

K tomu všemu vám ale bohatě postačí i tablet s Androidem, který si můžete pořídit za poměrně nízkou cenu.

A nejinak je tomu i v komerční sféře, kde vzhledem ke snižování nákladů dochází ke konsolidaci a virtualizaci infrastruktury a přesunu aplikací do cloudu, jedno zda privátního nebo veřejného. K takto provozovaným systémům a aplikacím pak zaměstnanci přistupují prostřednictvím prohlížečů internetu, jež stále častěji běží na jejich vlastních zařízeních, které používají v rámci programu BYOD.

Jediný důvod, proč většina uživatelů a je jedno, zda jsou to domácnosti nebo firmy, používá klasický desktop, je ten, že už ho mají a jsou zvyklí na velký displej a ovládání pomocí klávesnice a myši. Není se ostatně čemu divit, protože několika hodinová práce na tabletu je spíš utrpením a o nějaké produktivitě se nedá hovořit. Však je také tablet samotnými výrobci označován jako zařízení, které slouží primárně ke konzumaci obsahu.

Jenže když k tabletu nebo k jinému zařízení s Androidem připojíte přes HDMI port LCD displej a přes USB port bezdrátový set klávesnice a myši, pak můžete i na zařízení s Androidem dělat vše, co jste doposud běžně dělali na svém desktopu s OS Windows, Linux nebo Apple. Samozřejmě, pokud jste na svém desktopu používali nějaké speciální aplikace, tak k nim nejspíš na Google play alternativu nenajdete.

Můžete používat jak nativní aplikace, tak i aplikace, které běží v prohlížeči. Problém by mohl nastat jen s aplikacemi, které volají nějaké systémové funkce. Ale kolik takových aplikací používáte? Svá data můžete ukládat do flash paměti, na SD kartu, externí HDD, ale i do cloudu, takže ani zde nejste nijak omezeni.

Připojení setu bezdrátové klávesnice a myši by mělo proběhnout naprosto bez problému. Stejně tak jako připojení externího 1TB HDD přes USB kabel. Po připojení tabletu s Androidem k LCD monitoru a k televizi přes HDMI kabel by mělo být nabídnuto rozlišení až 1900×1080 pixelů.

Klávesnice i myš by měla být plně funkční, a mezi běžícími úlohami by mělo jít přepínat pomocí klasické kombinace kláves ALT+TAB, tedy stejně jako ve Windows. Klávesou ESC se lze vracet zpět, stejně jako kliknutím pravým tlačítkem myši. Aplikace se spouští jedním kliknutím levým tlačítkem na jejich ikonu. A abych nezapomněl, fungovat by vám mělo i kolečko.

Nyní nám již nezbývá, než vyhledat na Google Play ty správné aplikace, ale na ty se podíváme v samostatném příspěvku.

Nahradí zařízení s Androidem klasický desktop?

Nahrávání ... Nahrávání ...
Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:

 1. bigdrobek

  jo budoucnost pc/tabletů se bude dělit na ty bez a s klávesnicí :)

 2. Kamil Brzák

  Dokud nebude Google Play bezpečné, nenahradí.

 3. qwert

  No, ale na Windows mohu provozovat vše. Android aplikace, Windows aplikace, Store aplikace…
  Navíc plně podporuje myš a prostředí mění podle stylu ovládání.


K článku “Nahradí zařízení s Androidem klasický desktop?” se zde nachází 3 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: