Na internet unikly informace o další kritické zranitelnosti v Adobe Flash Playeru

zranitelnostByly zveřejněny informace o dalších kritických zranitelnostech v Adobe Flash Player.

O víkendu byly zveřejněny informace o dalších nově objevených zranitelnostech CVE-2015-5122 a CVE-2015-5123, kterými trpí verze Adobe Flash Player 18.0.0.203 a starší, vizte Adobe Security Bulletin.

Uživatelé Windows i dalších platforem, co aktualizovali minulý týden z verze 18.0.0.194 na 18.0.0.203, který trpěl zranitelností CVE-2015-5119, jsou tak opět nechráněni.

Netřeba snad dodávat, že kód zneužívající těchto zranitelnosti je již poměrně dlouho součástí nejoblíbenějších exploit kitů jako je např. Angler, Neutrino a Nuclear Exploit Pack a postiženi jsou tak všichni uživatelé, kteří ve svých prohlížečích mají aktivní Adobe Flash Player.

Zde si můžete ověřit, jakou máte verzi, a jaká verze je k dispozici. K ověření aktuálně nainstalované verze musíte mít samozřejmě povolen Adobe Flash Plugin ve vašem prohlížeči.

Poznámka: Se zranitelnostmi v Adobe Flash Playeru se nám v posledních dnech roztrhl pytel, protože došlo k úniku informací o těchto zranitelnostech z italské společnost Hacking Team, jež byla hacknuta a veškerá její data o objemu několika stovek GB byla nahrána na internet.

Dnes, tj. 14.07.2015 byla uvolněna nová verze 18.0.0.209, která tuto zranitelnost odstraňuje.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Na internet unikly informace o další kritické zranitelnosti v Adobe Flash Playeru” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: