Na Google Play se objevil nový ransomware maskující se jako spořič baterie

Charger, nový mobilní ransomware cílící na uživatele Google Android a šířící se i přes Google Play byl ukryt v aplikaci Energy Rescue, která měla šetřit baterii.

Vzhledem k tomu, že uživatelé chytrých telefonů se často potýkají s nízkou výdrží baterie, tak se nelze divit, že se nechají snadno zlákat ke stažení aplikace, která se tváří, že by mohla vyřešit tento jejich problém.

Nejenže tento problém nevyřeší, ale ještě do telefonu zavleče malware. Dokonce si troufám tvrdit, že všechny tyhle spořiče baterií jsou podvod, a když už nic nedělají, tak minimálně zobrazují reklamu.

Takovéto aplikace tady sice už byly, ovšem tahle je poměrně agresivní, neboť uzamkne telefon a vyhrožuje uživateli prodejem jeho dat na černém trhu, tedy pokud nezaplatí 180 USD.

Což je docela dost. Navíc se v tomto případě jednalo o planou výhružku, protože k žádnému stažení dat z telefonu alespoň dle výzkumníků společnosti Check Point nedošlo.

Tato aplikace kontrolovala, zda není spuštěna v emulátoru a pokud zjistila, že ano, tak se ransomware nespustil. Tím se jí podařilo úspěšně obejít Bouncer a dostat se na Google Play.

Google však už tuto aplikace ze svého marketu odstranil, nicméně je možné, že se tam pod jiným názvem objeví znovu. Rozhodně nedoporučuji takovéto aplikace, instalovat, a vždy si dávejte pozor, jaká práva aplikace požaduje.

Pokud chcete výdrž baterie skutečně prodloužit, tak nemusíte žádnou aplikaci instalovat, stačí, když si přečtěte tento článek. Pak už bude záležet jen na vás, zda se budete některým z uvedených tipů řídit nebo raději každou noc dobíjet.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Na Google Play se objevil nový ransomware maskující se jako spořič baterie” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: