Microsoft Windows: nejlepší správce souborů

windowsOperační systém Microsoft Windows sice obsahuje průzkumníka, ale ten umožňuje jen základní operace se soubory.

Pokud chcete něco víc, máte smůlu. Naštěstí tu ale máme alternativní souborové manažery, jako je např. skvělý multiplatformní Double Commander dostupný zdarma pod GNU GPL2 licencí.

Double Commander, jak již název napovídá, zobrazuje obsah adresářů ve dvou panelech a kromě základních souborových operací umožňuje např. naplánovat kopírování většího množství souborů do různých adresářů. To v klasickém průzkumníku nejde. Tam sice rovněž můžete spustit kopírování ve více vláknech, ale dojde tím k extrémnímu zpomalení a prodloužení celého procesu kopírování.

Double Commander dále obsahuje poměrně slušný interní textový editor se zvýrazněním syntaxe a dále pak prohlížeč souborů v binárním, hexadecimálním a textovém formátu. Samozřejmostí je pak i podpora práce s archivy jako je ZIP, TAR GZ, TGZ, LZMA, BZ2, RPM, CPIO, DEB nebo RAR.

Mezi další funkce patří např. hromadné přejmenování souborů, porovnání souborů podle obsahu, spojování a rozdělování souborů, vytváření kontrolních součtů, synchronizace adresářů apod. A pokud by vám nějaká funkce scházela, tak vězte, že Double Commander podporuje i WCX, WDX a WLX pluginy z Total Commander.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Microsoft Windows: nejlepší správce souborů” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: