Jak zprovoznit flash animace a videa v Google Android

AndroidKoupili jste si tablet s operačním systémem Google Android a místo flash animací nebo videa vidíte jen hlášení o tom, že vám chybí Adobe Flash Player pro jejich přehrání?

Hledali jste ho na Google Play, ale bez výsledku? Pak čtěte dále, řešení máte totiž nadosah.

Nejprve vás však musím upozornit, že důvod, proč není Adobe Flash Player podporován ve vašem prohlížeči a nelze jej ani stáhnout z Google Play, je ten, že společnost Adobe prostě danou verzi neuvolnila a nejspíš ani neuvolní.

Po kliknutí na stažení Adobe Flash Playeru se objeví akorát hlášení, že Adobe Flash Player pro vaše zařízení není k dispozici, a že si flash obsah máte prohlížet na desktopu nebo na mobilním zařízení, na kterém je Adobe Flash Player podporován.

Můžete však využít skutečnosti, že na webu společnosti Adobe jsou stále k dispozici ke stažení poslední verze aplikace Adobe Flash Playeru, a to konkrétně ve verzi 11.1 pro Google Android verze 2.x, 3.x a 4.0 z 10. září 2013. Abyste však mohli tuto aplikaci vůbec nainstalovat, musí nejprve v Nastavení a Zabezpečení povolit instalaci aplikací, které nepocházejí ze služby Google Play.

Po stažení a úspěšné instalaci .apk balíčku by se vám pak v seznamu aplikací měl objevit Adobe Flash Player. Když pak spustíte prohlížeč, a zavítáte na stránku, kde se nachází nějaká flashová animace nebo video, měla by se vám již zobrazit.

Pokud jako prohlížeč používáte Mozilla Firefox, tak si můžete i vybrat, zda se má flash plugin spustit automaticky na každé stránce, kde se flash nachází, anebo se spustí až poté, co na něj kliknete. Je nasnadě, že druhá volba poskytuje větší úroveň bezpečnosti.

No a samozřejmě pak je tu ještě jedna možnost, že stáhnete z Google Play nějaký Flash Browser. Že se vám flash zobrazuje, si můžete snadno ověřit přímo na stránce, na které se právě teď nacházíte. V pravém postranním panelu je totiž umístěn mrak se štítky vytvořený ve flashi. Pokud je flash funkční, tak se štítky pohybují, pokud je nefunkční, tak jsou nahrazeny statickým textem a výzvou k instalaci Adobe Flash Playeru.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,


K článku “Jak zprovoznit flash animace a videa v Google Android” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: