Jak vyhledávat z adresního řádku internetového prohlížeče

questionVětšina prohlížečů už několik let umožňuje vyhledávání přímo z adresního řádku. Stačí jen do něj zadat hledaný výraz a prohlížeč ho pak předá jako parametr vyhledávači, který je nastaven jako výchozí a následně zobrazí výsledky vyhledávání, které zadanému výrazu odpovídají.

To, jaký vyhledávač bude použit, a zda vůbec, se pak dá nastavit v jednotlivých prohlížečích.

Internet Explorer

V IE toto nastavení najdete v menu „Nastavení“ – „Spravovat doplňky“ v položce „Poskytovatelé vyhledávání“, kde v pravé části vidíte seznam poskytovatelů. Přičemž ve výchozím nastavení zde budete mít nejspíš Bing. Další si pak můžete přidat kliknutím na odkaz „Vyhledat další poskytovatele hledání…“ který vás zavede na stránku s doplňky, kde si můžete vybrat třeba „Google Search“. Ten se vám pak zobrazí i v seznamu „Poskytovatelů vyhledávání“, kde si můžete zvolit, který vyhledávač bude použit jako výchozí.

To, že je hledání z adresního řádku vůbec možné, je dáno zaškrtnutím volby „Hledání z panelu adresa“. Na tomto místě je důležité zmínit, že toto nastavení je výchozí.

Firefox

Ve Firefox toto nastavení najdete vedle adresního řádku, kde je zobrazena lupa a po kliknutí na ní se zobrazí seznam vyhledávačů a dole v seznamu se pak volba „Změnit nastavení vyhledávání“. Z rozbalovací nabídky si pak můžete vybrat výchozí vyhledávací modul, tj. ten, který bude pro vyhledávání použit.

To, že je hledání z tzv. chytrého adresního řádku možné, je dáno výchozím nastavením prohlížeče. Jak tuto funkci zakázat je popsáno zde.

Google Chrome

Google Chrome rovněž umožňuje vyhledávání z příkazového řádku tzv. omniboxu, kde po kliknutí v menu „Nastavení“, a sekci „Vyhledávání“ si můžete vybrat zvolit, který vyhledávač bude použit jako výchozí.

To, že je instantní vyhledání z adresního řádku možné, je dáno výchozím nastavením prohlížeče. Zrušit však tuto funkci není tak snadné, protože v prohlížeči tato volba není. Obejít to lze vytvořením vlastního vyhledávače.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.


K článku “Jak vyhledávat z adresního řádku internetového prohlížeče” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: