Jak připojit k notebooku s Windows dva velké externí LCD monitory

V minulém příspěvku jsem psal, jak dostat obraz z mobilního zařízení na externí monitor. Nyní si povíme, jak dostat obraz rovnou na dva velké LCD monitory.

Je to vcelku jednoduché, k jednomu se připojíte přes HDMI kabel a ke druhému pak bezdrátově.

Na každé obrazovce pak můžete zobrazovat něco jiného a plynule mezi nimi přecházet a přesouvat okna, což oceníte třeba v případě, že potřebujete pracovat a děti se chtějí dívat na film, který jim pustíte z počítače do televize, která může být i ve vedlejší místnosti, anebo si můžete na jedné obrazovce zobrazit manuál nebo specifikaci a na druhé vyvíjet.

Připojení přes kabel

Nejprve ale musíte oba monitory připojit. U pevného propojení kabelem není co řešit, prostě ho jen zastrčíte do HDMI konektorů a je hotovo.

Připojení bezdrátové

U monitoru, ke kterému se budete připojovat bezdrátově, však musíte nejprve kliknout pravým tlačítkem myši na plochu a vybrat „Nastavení zobrazení“ a v okně pak „Připojit k bezdrátovému monitoru“.  Zobrazí se vám postranní panel, ve kterém kliknete na „Vyhledat“ a poté na nalezené zařízení.

Možnosti grafického adaptéru

Poté, co dojde k bezdrátovému propojení, tak kliknete pravým tlačítkem na plochu a vyberete „Možnosti grafického adaptéru“. Zde je poté možné zvolit výstup jen na jednu obrazovku, tou pak může být jak integrovaná obrazovka, tak i externí LCD panel připojený přes HDMI anebo LCD připojené přes WiDi.

Klonování zařízení

Daleko spíš však budete chtít využít obě externí LCD obrazovky. Nyní máte možnost buď zrcadlit plochu, pak se na obou obrazovkách zobrazuje to samé, v tom případě vyberete Možnosti grafického adaptéru > Výstup do > „Klonování zařízení“.

Rozšířená plocha

Anebo můžete stávající plochu rozšířit, a potom se bude na každé obrazovce zobrazovat něco jiného, v tom případě vyberete Možnosti grafického adaptéru > Výstup do > „Rozšířená plocha“. Pořadí zobrazovacích zařízení pak udává, který je primární a který sekundární. Já třeba na svém zařízení Asus Transformer T100TA, vybral Digitální televizor + Intel WiDi.

Pohyb mezi obrazovkami

Mezi obrazovkami pak můžete přecházet pouhým přejetím kurzoru na okraj obrazovky. Aktivní okno pak můžete na druhou obrazovku dostat pomocí stisknutí kláves Win+Shift+šipka doleva nebo doprava.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Jak připojit k notebooku s Windows dva velké externí LCD monitory” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: