Jak otestovat účinnost DLP řešení

Tento e-book obsahuje návod, jak efektivně otestovat spolehlivost jakéhokoliv DLP řešení.

V úvodu jsou nejprve představeny základní testovací scénáře, jak lze data z jakékoliv organizace vynést a následně jsou pak popsány i pokročilejší možnosti, jak data exfiltrovat přes internet, protože byť si většina organizací provozujících nějaké DLP řešení myslí, že tento způsob úniku dat má pod kontrolou, tak opak je bohužel pravdou.

Pravda je totiž taková, že zatím žádné DLP řešení, které jsme měli možnost testovat, všechny naše pokusy nezachytilo, a vždy jsme našli způsob, jak přes něj projít. Což nutně neznamená, že vaše řešení je na tom stejně, ostatně přesvědčit se můžete sami. Někdo bude mít jasno už při čtení, a někdo až poté, co provede prvních pár testů.

Nezabýváme se únikem dat z nedbalosti, protože tomu většina současných DLP řešení, pokud jsou správně nastavena, dokáže celkem efektivně zabránit, nýbrž krádeží dat, která má mnohem zásadnější dopad do podnikání každé organizace. Stranou našeho zájmu rovněž zůstává taková krádež dat, kterou nelze pomocí DLP řešení v žádném případě postihnout, jako např. ofocení nebo nahrání obrazovky, dokumentů v papírové podobě nebo zkopírování záloh.

V e-booku je pak uvedeno i pár kusů krátkých zdrojových kódů, které si může laskavý čtenář ovládající základy programování, sám upravit a pomocí nich si ověřit, jak spolehlivé je jím provozované DLP řešení.

V e-booku je pak uvedeno i několik doporučení, především pak bezpečnostních opatření, která byste měli implementovat za účelem zvýšení účinnosti vašeho DLP řešení. Vývojáři DLP řešení se mohou zamyslet nad tím, jak své řešení dále vylepšit.

Nazývat tento několikastránkový dokument e-bookem, jest možná k počtu jeho stran trochu drzost, ale vzhledem k tomu, že v něm najdete zajímavé informace a hodnotný návod, jak své DLP řešení otestovat a případně i vylepšit, tak věřím, že naopak tuto věcnou strohost oceníte.

Návod uvedený v e-booku je určen výhradně k otestování funkčnosti daného DLP řešení, ne k jeho obejetí a krádeži dat. Osoba, která bude podle něj testování DLP řešení provádět, si musí předem zajistit souhlas vedení organizace s provedením těchto testů a data, které se ji povedlo zkopírovat, pak zničit.

V případě, že byste si na provedení tohoto testu sami netroufli anebo s ním jen prostě nechcete ztrácet čas, obraťte se na nás, a my u vás příslušné testy vašeho DLP řešení provedeme.

Počet stran: 3 strany (ale průběžně doplňujeme o nové scénáře, opatření a kódy)

Cena: 15000 Kč což se může zdát dost, ale vzhledem k tomu, kolik jste již vrazili anebo ještě plánujete vrazit do vývoje nebo implementace DLP řešení, a o kolik můžete přijít, pokud někdo vaše DLP řešení obejde, tak je tato částka naprosto zanedbatelná.

Důležité upozornění: Pozor! Již po přečtení tohoto e-booku a nejpozději pak po provedení příslušných testů se může dostavit značné rozčarování a obrovská frustrace ze zmařené investice do vašeho DLP řešení. Čtěte raději v přítomnosti další osoby.


K článku “Jak otestovat účinnost DLP řešení” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: