Jak na Flash v nejpoužívanějších prohlížečích

Flash-playerV tomto příspěvku najdete návod jak nastavit prohlížeče Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome tak, abyste měli možnost se rozhodnout, zda na dané stránce Flash spustíte nebo ne.

Tahle funkce, o které mnoho uživatelů netuší, se nazývá Click-to-Play nebo také Click-to-Run, a umožňuje spuštění Flashe až v okamžiku, kdy na Flash obsah kliknete.

Zobrazení žádosti o povolení Flashe v Internet Explorer

V Internet Exploreru v „Nastavení“ a „Spravovat doplňky“, vyberte „Shockwave Flash Object“ a klikněte na „Odebrat všechny weby“. Od této chvíle bude IE na každé stránce s Flashem zobrazovat hlášení „Tato webová stránka vyžaduje spuštění doplňku Adobe Flash Player od vydavatele Adobe Systems Incorporated“, a pokud kliknete na tlačítko „Povolit“, tak se na daném webu bude Flash automaticky spouštět.

Poznámka: Toto hlášení mohou mnozí uživatelé vnímat jako značně obtěžující a může je svést i ke kliknutí na „Povolit na všech webech“, obzvlášť v okamžiku, kdy se na daném webu nachází více flash objektů stahovaných z různých domén.

Zobrazení žádosti o povolení Flashe v Mozilla Firefox

Mozilla Firefox to má vyřešeno o něco lépe, zde stačí vybrat u „Zásuvného modulu“ Shockwave Flash z rozbalovacího menu „Spustit na vyžádání“. Na místě, kde se nachází Flash se pak zobrazí tlačítko „Povolit“ a po kliknutí se můžete rozhodnout, zda Flash povolíte dočasně „Povolit nyní“ nebo trvale „Povolit a zapamatovat“.

Poznámka: Pokud se na dané stránce nachází více Flash objektů tak se kliknutím povolí všechny najednou, a to i v případě že jsou stahovány z různých domén.

Zobrazení žádosti o povolení Flashe v Google Chrome

V Google Chrome klikněte v „Nastavení“ na odkaz „Zobrazit rozšířená nastavení…“ v sekci „Ochrana soukromí“, klikněte na „Nastavení obsahu“ a v sekci „Pluginy“ zvolte „Chci vybrat, kdy bude obsah pluginu spuštěn“. Na místě, kde se nachází Flash se pak zobrazí hlášení, že pro spuštění pluginu na něj máte kliknout pravým tlačítkem, přičemž plugin je spuštěn jen v rámci daného sezení.

Poznámka: Pokud se na stránce nachází více Flash objektů tak musíte kliknutím povolit spuštění každého zvlášť.

Osobně se mi přístup Googlu zamlouvá nejvíce, protože zde mám největší kontrolu nad tím, co se spouští, ale možná to máte jinak. Svůj názor můžete vyjádřit v následující anketě.

Nejvíce se mi zamlouvá způsob spouštění Flashe v:

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Pro citování tohoto článku ve své vlastní práci můžete použít následující odkaz:
ČERMÁK, Miroslav, 2015. Jak na Flash v nejpoužívanějších prohlížečích. Online. Clever and Smart. ISSN 2694-9830. Dostupné z: https://www.cleverandsmart.cz/jak-na-flash-v-nejpouzivanejsich-prohlizecich/. [citováno 07.12.2024].

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Jak na Flash v nejpoužívanějších prohlížečích” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: