HTTPS vzbuzuje falešný pocit bezpečí
Stále větší počet webů využívá HTTPS. Bohužel i těch, na kterých jsou umístěny podvodné stránky v rámci phishingu.
Útočníci mohou svůj škodlivý obsah nebo phishing umístit na web, který je chráněn certifikátem.
Může se jednat o naprosto důvěryhodný web, který byl hacknut, anebo který útočníci sami opatřili certifikátem. A jestliže v roce 2015 byl phishing na 1 % webů s certifikátem, v roce 2016 to bylo na 4 %, v roce 2017 na 25 %, v roce 2018 na téměř 50 %, tak nyní v roce 2019 atakuje hranici 60 %, vice zde.
Je evidentní, že počet webů opatřených certifikátem roste, avšak bezpečnostní povědomí uživatelů nikoliv. Tak jako dříve uživatelé nekontrolovali, co přesně je uvedeno v URL za adresu, nekontrolují to ani u webu opatřených zámečkem. Naopak ukolébání pocitem bezpečí mohou být při své kontrole ještě laxnější a nevšimnou si, že se jedná o jinou doménu a společnost.
Jednoduše řečeno, to že je spojení se serverem bezpečné, ještě neznamená, že je dostatečně bezpečné, a už vůbec ne, že je bezpečný a důvěryhodný daný web, natož že je v bezpečí i samotný uživatel, který k danému webu přistupuje.
K článku “HTTPS vzbuzuje falešný pocit bezpečí” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.
Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.