Heslo do vašeho mobilního zařízení prolomíme za pár minut

Gesto a PIN do mobilních zařízení je možné prolomit do několika málo minut. Jedinou skutečnou ochranou je dlouhé komplexní heslo.

V polovině minulého roku jsem psal o tom, že firma Elcomsoft vyvinula nástroj, který dokáže prolomit heslo do iOS za několik málo minut. Od té doby se na trhu objevilo dalších několik nástrojů, které dělají v podstatě totéž. Např. firma Micro Systemation tvrdí, že dokáže prolomit heslo prakticky do jakéhokoliv mobilního zařízení, jak by také ne, když polovina pracovníků této firmy nedělá nic jiného, než že hledá zranitelnosti v telefonech.

Na důkaz svých slov umístila na youtube i video, které po určité době zase stáhla. Na videu je ukázáno prolomení hesla do iOS a Android v reálném čase a Mike Dickinson, marketingový ředitel společnosti říká, že svůj produkt XRY prodávají v 60 státech po celém světě, a že největší zájem o něj  mají armádní a policejní složky. Produkt zneužívá nezveřejněných zranitelností a funguje na podobném principu jako exploity umožňující jailbreak.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: , ,


K článku “Heslo do vašeho mobilního zařízení prolomíme za pár minut” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: