Google Android: Samsung Galaxy 3 GT-I5800 s Froyo 2.2

V tomto příspěvku si popíšeme jak během několika málo minut provést upgrade firmwaru smartphonu Samsung Galaxy 3 GT-I5800 z verze 2.1 Eclair na verzi 2.2 Froyo.

Pokud máte k dispozici oficiální firmware, proveďte upgrade pomocí aplikace Samsung Kies. Tu si v každém případě nainstalujte, protože spolu s ní dojde i k instalaci potřebných ovladačů. Pokud oficiální firmware k dispozici není a vy přesto chcete na svém smartphonu provozovat novější verzi, musíte si stáhnout neoficiální ROM a aktualizaci firmware provést na vlastní riziko.

Neoficiální verzi firmwaru pro telefon Samsung I5800 Galaxy Apollo, aplikaci ODIN sloužící k flashování a .OPS soubor si můžete po zaregistrování stáhnout např. ze stránek samfirmware. Pokud se registrovat nechcete, můžete si stáhnout balíček, který v sobě již výše uvedené soubory obsahuje. Po jeho stažení a rozbalení byste měli mít ve složce tyto tři soubory:

 • Odin (I5800_Odin_Multi_Downloader_v4.252.exe)
 • ops (apollo_0531.ops)
 • firmware (soubor s příponou .tar)

Nyní máte všechny potřebné soubory k dispozici a upgradu na vyšší verzi již nic nestojí v cestě.

Samsung-Galaxy-3-GT-I5800-firmware-upgrade
 1. Spusťte aplikaci Odin, kliknutím na tlačítko „OPS“ vyberte ops, zaškrtněte volbu „One package“ a kliknutím na tlačítko „One package“ vyberte firmware.
 2. Vypněte telefon a propojte ho USB kabelem s PC. Poté stiskněte na telefonu tlačítka Volume Down+Home Key+Power On.
 3. V okamžiku, kdy se v aplikaci Odin v poli Message objeví text „Detected“ klikněte na tlačítko start a čekejte. Po několika minutách se vám telefon sám zrestartuje a máte na něm Google Android 2.2 Froyo.

Poznámka: Pokud vám v nové verzi něco nefunguje a objevuje se vám např. hláška „Aplikace Zprávy (proces com.android.mms) byla neočekávaně ukončena.“ je nejrychlejším řešením volba “Obnovit tovární data“, která sice vymaže z telefonu veškerá data včetně účtu Google, systémových dat a nastavení aplikací, ale obvykle se tím vyřeší veškeré problémy.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,

 1. admin

  Zaznamenal jsem, že po upgradu na poslední verzi se podstatně prodloužila výdrž baterie.

 2. klimik

  ahoj, v okně message se mi nechce objevit ,,detected“ nevim co s tim, prosim poradtě…. piště na t.klimik@seznam.cz

 3. tweek

  co si mám představit pod „HOME KEY“ ? Prostřední tlačítko ?

 4. tweek

  Podařilo se někomu rozchodit datové připojení k internetu? V nastavení>bezdrátové sítě>Mobilní sítě> je možnost Datové přenosy, ta mi ale nelze aktivovat. Podařilo se to někomu ? Předem díky za odpověď.

 5. admin

  Ano.


K článku “Google Android: Samsung Galaxy 3 GT-I5800 s Froyo 2.2” se zde nachází 5 komentářů.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: