Google Android: Samsung Galaxy 3 GT-I5800 s Froyo 2.2

V tomto příspěvku si popíšeme jak během několika málo minut provést upgrade firmwaru smartphonu Samsung Galaxy 3 GT-I5800 z verze 2.1 Eclair na verzi 2.2 Froyo.

Pokud máte k dispozici oficiální firmware, proveďte upgrade pomocí aplikace Samsung Kies. Tu si v každém případě nainstalujte, protože spolu s ní dojde i k instalaci potřebných ovladačů. Pokud oficiální firmware k dispozici není a vy přesto chcete na svém smartphonu provozovat novější verzi, musíte si stáhnout neoficiální ROM a aktualizaci firmware provést na vlastní riziko.

Neoficiální verzi firmwaru pro telefon Samsung I5800 Galaxy Apollo, aplikaci ODIN sloužící k flashování a .OPS soubor si můžete po zaregistrování stáhnout např. ze stránek samfirmware. Pokud se registrovat nechcete, můžete si stáhnout balíček, který v sobě již výše uvedené soubory obsahuje. Po jeho stažení a rozbalení byste měli mít ve složce tyto tři soubory:

 • Odin (I5800_Odin_Multi_Downloader_v4.252.exe)
 • ops (apollo_0531.ops)
 • firmware (soubor s příponou .tar)

Nyní máte všechny potřebné soubory k dispozici a upgradu na vyšší verzi již nic nestojí v cestě.

Samsung-Galaxy-3-GT-I5800-firmware-upgrade
 1. Spusťte aplikaci Odin, kliknutím na tlačítko „OPS“ vyberte ops, zaškrtněte volbu „One package“ a kliknutím na tlačítko „One package“ vyberte firmware.
 2. Vypněte telefon a propojte ho USB kabelem s PC. Poté stiskněte na telefonu tlačítka Volume Down+Home Key+Power On.
 3. V okamžiku, kdy se v aplikaci Odin v poli Message objeví text „Detected“ klikněte na tlačítko start a čekejte. Po několika minutách se vám telefon sám zrestartuje a máte na něm Google Android 2.2 Froyo.

Poznámka: Pokud vám v nové verzi něco nefunguje a objevuje se vám např. hláška „Aplikace Zprávy (proces com.android.mms) byla neočekávaně ukončena.“ je nejrychlejším řešením volba “Obnovit tovární data“, která sice vymaže z telefonu veškerá data včetně účtu Google, systémových dat a nastavení aplikací, ale obvykle se tím vyřeší veškeré problémy.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky: ,

 1. admin

  Zaznamenal jsem, že po upgradu na poslední verzi se podstatně prodloužila výdrž baterie.

 2. klimik

  ahoj, v okně message se mi nechce objevit ,,detected“ nevim co s tim, prosim poradtě…. piště na t.klimik@seznam.cz

 3. tweek

  co si mám představit pod „HOME KEY“ ? Prostřední tlačítko ?

 4. tweek

  Podařilo se někomu rozchodit datové připojení k internetu? V nastavení>bezdrátové sítě>Mobilní sítě> je možnost Datové přenosy, ta mi ale nelze aktivovat. Podařilo se to někomu ? Předem díky za odpověď.

 5. admin

  Ano.


K článku “Google Android: Samsung Galaxy 3 GT-I5800 s Froyo 2.2” se zde nachází 5 komentářů.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: