Google Android: nejlepší prohlížeč obrázků a fotek

AndroidV tomto příspěvku jsou uvedeny odkazy na nejlepší aplikace pro prohlížení obrázků a fotek na platformě Android.

Tyto aplikace se mohou pochlubit úžasným grafickým rozhraním plně využívající možností dotykového displeje. Aplikace po svém spuštění nejprve sama vyhledá složky s multimédii, a ty potom zobrazí v podobě několika na sebe naskládaných fotografií. Klepnutím na balíček fotografií se zobrazí jednotlivé fotky, mezi kterými lze přecházet pohybem prstu a pouhým dvojitým poklepáním přepínat mezi kompaktní a skutečnou velikostí.

Gallery od Cooliris - prohlížeč obrázků a fotek pro Google Android - balíček fotek

Poznámka: Pokud byste nějakou složku chtěli ze zobrazování vyloučit, stačí, když do ní umístíte soubor s názvem „.nomedia“.

Gallery od Cooliris - prohlížeč obrázků a fotek pro Google Android - náhledy

Díky funkci multitouch lze fotky také naprosto plynule zvětšovat. Delším stiskem lze fotku nebo složku označit a v menu vybrat položku „Smazat“ a tím ji odstranit. Aplikace dále umožňuje zobrazit podrobnosti o fotce, provést její ořez, otočení, nastavit ji jako tapetu nebo ji sdílet s ostatními uživateli. Pouhým dotykem lze vyvolat menu a volbou „Prezentace“ aplikace sama začne postupně zobrazovat všechny fotky, které se nacházejí v daném adresáři.

Gallery od Cooliris - prohlížeč obrázků a fotek pro Google Android - detail

Kromě obrázků aplikace zobrazuje i náhledy videí, které je též možné přímo z aplikace přehrávat. Z galérie lze také přímo spustit aplikaci Camera a hned můžete začít fotit nebo natáčet video.

Poynámka: Pokud se tato aplikace na vašem smartphonu nenachází, můžete si stáhnout a nainstalovat vynikající aplikaci Customizable Gallery 3D. Případně si můžete stáhnout a nainstalovat aplikaci Cool 3D Gallery nebo Gallery+, které jsou též zdarma, ale pravda, nemají již tak široké možnosti konfigurace. A samozřejmě, můžete se rozhodnout i pro placenou verzi Gallery Pro. Pro tablety však výše uvedené aplikace nejsou optimalizovány, takže vám doporučuji nainstalovat si spíše aplikaci Fotogalerie nebo Galerie a alba, které navíc umožňují fotky snadno spravovat díky podobnému rozhraní jako používá průzkumník ve Windows.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky: ,

 1. Pavel

  Jaký soubor by to mněl být.
  Vložil jsem fotku pojmenovanou nomedia i txt soubor a nefunguje to.
  Pouze soubor označený .nomedia není vydět, jinak všechno co je složce tak vydím.
  Dík

 2. admin

  Jak je napsáno v článku, soubor se musí jmenovat „.nomedia“, nikoliv „.nomedia.txt“ nebo „.nomedia.jpg“. Vytvořte si ho třeba v počítači a překopírujte ho.


K článku “Google Android: nejlepší prohlížeč obrázků a fotek” se zde nachází 2 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: