Google Android: nejlepší prohlížeč obrázků a fotek

AndroidV tomto příspěvku jsou uvedeny odkazy na nejlepší aplikace pro prohlížení obrázků a fotek na platformě Android.

Tyto aplikace se mohou pochlubit úžasným grafickým rozhraním plně využívající možností dotykového displeje. Aplikace po svém spuštění nejprve sama vyhledá složky s multimédii, a ty potom zobrazí v podobě několika na sebe naskládaných fotografií. Klepnutím na balíček fotografií se zobrazí jednotlivé fotky, mezi kterými lze přecházet pohybem prstu a pouhým dvojitým poklepáním přepínat mezi kompaktní a skutečnou velikostí.

Gallery od Cooliris - prohlížeč obrázků a fotek pro Google Android - balíček fotek

Poznámka: Pokud byste nějakou složku chtěli ze zobrazování vyloučit, stačí, když do ní umístíte soubor s názvem „.nomedia“.

Gallery od Cooliris - prohlížeč obrázků a fotek pro Google Android - náhledy

Díky funkci multitouch lze fotky také naprosto plynule zvětšovat. Delším stiskem lze fotku nebo složku označit a v menu vybrat položku „Smazat“ a tím ji odstranit. Aplikace dále umožňuje zobrazit podrobnosti o fotce, provést její ořez, otočení, nastavit ji jako tapetu nebo ji sdílet s ostatními uživateli. Pouhým dotykem lze vyvolat menu a volbou „Prezentace“ aplikace sama začne postupně zobrazovat všechny fotky, které se nacházejí v daném adresáři.

Gallery od Cooliris - prohlížeč obrázků a fotek pro Google Android - detail

Kromě obrázků aplikace zobrazuje i náhledy videí, které je též možné přímo z aplikace přehrávat. Z galérie lze také přímo spustit aplikaci Camera a hned můžete začít fotit nebo natáčet video.

Poynámka: Pokud se tato aplikace na vašem smartphonu nenachází, můžete si stáhnout a nainstalovat vynikající aplikaci Customizable Gallery 3D. Případně si můžete stáhnout a nainstalovat aplikaci Cool 3D Gallery nebo Gallery+, které jsou též zdarma, ale pravda, nemají již tak široké možnosti konfigurace. A samozřejmě, můžete se rozhodnout i pro placenou verzi Gallery Pro. Pro tablety však výše uvedené aplikace nejsou optimalizovány, takže vám doporučuji nainstalovat si spíše aplikaci Fotogalerie nebo Galerie a alba, které navíc umožňují fotky snadno spravovat díky podobnému rozhraní jako používá průzkumník ve Windows.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,

 1. Pavel

  Jaký soubor by to mněl být.
  Vložil jsem fotku pojmenovanou nomedia i txt soubor a nefunguje to.
  Pouze soubor označený .nomedia není vydět, jinak všechno co je složce tak vydím.
  Dík

 2. admin

  Jak je napsáno v článku, soubor se musí jmenovat „.nomedia“, nikoliv „.nomedia.txt“ nebo „.nomedia.jpg“. Vytvořte si ho třeba v počítači a překopírujte ho.


K článku “Google Android: nejlepší prohlížeč obrázků a fotek” se zde nachází 2 komentáře.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: