Google Android: nejlepší klávesnice s podporou češtiny, na které se dá opravdu psát

AndroidKoupili jste si tablet s Google Android a zjistili, že se na něm nedá pořádně psát?

Psaní delšího textu na tabletu je skutečně utrpení, obzvlášť když se vám na softwarové klávesnici, která je součástí operačního systému Google Android, zobrazí české znaky až v okamžiku, kdy se dotknete klávesy s odpovídajícím znakem bez diakritiky. Ale nemusí tomu tak být, vždyť na Google Play je k dispozici skvělá alternativa v podobě Hacker’s Keyboard.

Konfigurace

Po instalaci klávesnice přejděte do “Nastavení” a “Jazyky a zdávání” a zaškrtněte Hacker’s Keyboard. Nezalekněte se názvu. S hackováním tato klávesnice nemá nic společného.

České znaky

Oproti standardní klávesnici zobrazuje Hacker’s Keyboard i pátou řadu kláves s českými znaky, kterou důvěrně znáte z hardwarové klávesnice.

Kurzorové šipky

Kromě toho Hacker’s Keyboard zobrazuje na známém místě i kurzorové šipky, což jistě oceníte v okamžiku, kdy budete potřebovat opravit překlep v textu, protože už se nebudete muset složitě trefovat na správné místo, abyste mohli danou opravu provést.

Tabelátor

V Hacker’s Keyboard se na obvyklém místě nachází i tabelátor, což se vám budete též hodit, až budete vyplňovat nějaký formulář na webu.

Velikost klávesnice

S Hacker’s Keyboard si můžete nastavit, kolik procent obrazovky pro sebe klávesnice využije. U 8’’ tabletů budete muset asi trochu experimentovat, protože přidáním páté řady českých kláves se logicky zmenší prostor, ve kterém se nachází samotný text, ovšem pokud jste majitelem zařízení s 10’’ displejem, nemusíte to řešit.

Přepínání mezi jazyky

Mezi jazyky se můžete snadno přepínat tažením prstu po mezerníku, přičemž aktuální klávesnice je na mezerníku zobrazena.

Poznámka: Spolu s Hacker’s Keyboard si nainstalujte i český slovník. Jestli ale píšete opravdu hodně, a zvažujete koupi bezdrátové bluetooth klávesnice, měli byste si potom položit i otázku, zda je tablet pro vás to nejvhodnější zařízení?

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Google Android: nejlepší klávesnice s podporou češtiny, na které se dá opravdu psát” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: