Google Android: nejlepší klávesnice s podporou češtiny, na které se dá opravdu psát

AndroidKoupili jste si tablet s Google Android a zjistili, že se na něm nedá pořádně psát?

Psaní delšího textu na tabletu je skutečně utrpení, obzvlášť když se vám na softwarové klávesnici, která je součástí operačního systému Google Android, zobrazí české znaky až v okamžiku, kdy se dotknete klávesy s odpovídajícím znakem bez diakritiky. Ale nemusí tomu tak být, vždyť na Google Play je k dispozici skvělá alternativa v podobě Hacker’s Keyboard.

Konfigurace

Po instalaci klávesnice přejděte do “Nastavení” a “Jazyky a zdávání” a zaškrtněte Hacker’s Keyboard. Nezalekněte se názvu. S hackováním tato klávesnice nemá nic společného.

České znaky

Oproti standardní klávesnici zobrazuje Hacker’s Keyboard i pátou řadu kláves s českými znaky, kterou důvěrně znáte z hardwarové klávesnice.

Kurzorové šipky

Kromě toho Hacker’s Keyboard zobrazuje na známém místě i kurzorové šipky, což jistě oceníte v okamžiku, kdy budete potřebovat opravit překlep v textu, protože už se nebudete muset složitě trefovat na správné místo, abyste mohli danou opravu provést.

Tabelátor

V Hacker’s Keyboard se na obvyklém místě nachází i tabelátor, což se vám budete též hodit, až budete vyplňovat nějaký formulář na webu.

Velikost klávesnice

S Hacker’s Keyboard si můžete nastavit, kolik procent obrazovky pro sebe klávesnice využije. U 8’’ tabletů budete muset asi trochu experimentovat, protože přidáním páté řady českých kláves se logicky zmenší prostor, ve kterém se nachází samotný text, ovšem pokud jste majitelem zařízení s 10’’ displejem, nemusíte to řešit.

Přepínání mezi jazyky

Mezi jazyky se můžete snadno přepínat tažením prstu po mezerníku, přičemž aktuální klávesnice je na mezerníku zobrazena.

Poznámka: Spolu s Hacker’s Keyboard si nainstalujte i český slovník. Jestli ale píšete opravdu hodně, a zvažujete koupi bezdrátové bluetooth klávesnice, měli byste si potom položit i otázku, zda je tablet pro vás to nejvhodnější zařízení?

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print

Štítky:


K článku “Google Android: nejlepší klávesnice s podporou češtiny, na které se dá opravdu psát” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: