Google Android: měníme vzhled a způsob ovládání

Ač je grafické uživatelské rozhraní  Google Android poměrně zdařilé, nenabízí prakticky žádné možnosti, jak si ho přizpůsobit.

Můžete si sice nastavit, jaký obrázek má být použit na pozadí a kolik virtuálních obrazovek budete mít k dispozici, ale to je asi tak vše. Pokud chcete víc, nezbývá vám, než šáhnout po vhodné aplikaci od jiného výrobce.

GDE

Pro Google Android je k dispozici několik správců pracovní plochy, tzv. „home replacement“. Mezi nejzajímavější bezesporu patří GDE, neboť je stabilní a umožňuje přecházet mezi jednotlivými pracovními plochami způsobem, který v jiných správcích pracovní plochy zpravidla nenajdete. Pokud si totiž v nastavení přechodů mezi plochami (desktop transition) zvolíte efekt „Cube“, jsou jednotlivé pracovní plochy namapovány na stěny kvádru, kterým můžete pohybem prstu otáčet a tak mezi nimi přecházet. Ale to není jediná zajímavá funkce, kterou GDE nabízí. Např. delším stiskem ikony na pracovní ploše se vyvolá menu, ve kterém můžete aplikaci rychle odinstalovat nebo změnit její ikonu a popis.

GDE - The new home experience

LauncherPro Plus

Dalším velice zajímavým správcem pracovní plochy je LauncherPro Plus, který mimo jiné umožňuje provést změnu velikosti widgetů a widgety se tak mohou i překrývat. Tím lze dosáhnout velice zajímavých efektů.

LauncherPro Plus

Wallpaper Plus

Pokud byste chtěli mít na každé ploše jiné pozadí, stáhněte si Wallpaper Plus. S GDE vám tahle aplikace umožní nastavit jen dvě tapety, ale s defaultním TouchWiz nebo LauncherPro funguje perfektně. Jen v okamžiku, kdy přidáte nebo odeberete plochu nebo změníte správce pracovní plochy, musíte nastavení tapet provést znovu.

Minimalistic text

Pokud si nainstalujte aplikaci Minimalistic text, budete si moci umístit na plochu vašeho smartphonu widgety, které jsou schopny zobrazovat v textové podobě nejrůznější informace jako je stav baterie, aktuální datum a čas, počasí apod.

Minimalistic text

Desktop Visualizer

Pokud vám připadají ikony na ploše vašeho telefonu příliš malé, nebo byste místo nich používali raději nějaký obrázek, nainstalujte si Desktop Visualizer, který vám umožní na plochu umístit v podstatě jakýkoliv obrázek a nastavit, co se má stát poté, co na něj kliknete. Pokud do svého telefonu nechcete nahrávat žádné obrázky, můžete použít Bigger Icons Free Widget, který vám umožní umístit na plochu vašeho telefonu výrazně větší ikony.

Bigger Icons Free Widget

Tento widget vám umožní umístit na plochu vašeho telefonu větší ikony. Widget bohužel neumožňuje použití jiných ikon než těch, které jsou k aplikaci přidruženy. Pokud tedy chcete používat vlastní velké ikony, musíte si nainstalovat Desktop Visualizer.

Desktop Visualizer

LCD density

Pokud vám ikony a text na vašem androidu připadají příliš malé nebo naopak příliš velké, můžete si stáhnout aplikaci LCD density, která vám umožní velikost všech prvků zvětšit a naopak. Musíte mít ale právo root, jinak vám toto aplikace nebude fungovat. Aplikace opravdu dělá to, co má, nicméně mnohé aplikace jsou optimalizovány jen pro určité rozlišení, takže se nezobrazují zcela korektně.

LCD density

AnyCut

Pokud chcete jen změnit ikonu aplikace na pracovní ploše nebo její popis, stáhněte si AnyCut nebo BetterCut. V případě, že jako správce pracovní plochy používáte výše uvedený GDE, nemusíte nic instalovat, protože GDE již tuto funkci obsahuje a není pro něj žádný problém popis a ikonu zástupce na ploše změnit.

AnyCut

Poznámka: Výše uvedené aplikace byly testovány na telefonu Samsung Galaxy 3 s operačním systémem Google Android ve verzi 2.1 Eclair a 2.2 Froyo.

Závěr: Použitím aplikací GDE nebo Launcher Pro plus a Desktop Vizualizer, Text plus a Wallpaper Plus můžete zcela změnit grafické uživatelské rozhraní a způsob ovládání vašeho telefonu.

Pokud víte o nějaké zajímavé aplikaci, která by v tomto přehledu neměla chybět, napište.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: ,


K článku “Google Android: měníme vzhled a způsob ovládání” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: