Google Android: jak prodloužit výdrž baterie

AndroidPokud se budete řídit níže uvedenými radami, nebudete muset váš smartphone s operačním systémem Google Android tak často dobíjet, neboť baterie vám vydrží výrazně déle. V případě, že je váš telefon vybaven jiným operačním systémem, můžete se těmito tipy alespoň inspirovat.

Jak prodloužit výdrž baterie
  • Upgradujte firmware vašeho smartphonu. Výrobce operačního systému pro mobilní zařízení se obvykle snaží optimalizovat svůj kód tak, aby minimálně zatěžoval procesor a spotřebovával tak co nejméně energie.
  • Aktualizujte aplikace. Kolikrát to není samotný systém, ale aplikace stažené z marketu, které nejvíce zatěžují procesor vašeho smartphonu a rychle tak vybíjejí jeho baterie.
  • Snižte počet běžících aplikací. Provozujte na svém telefonu jen aplikace, které opravdu potřebujete, a to platí i pro miniaplikace resp. widgety na ploše, které se pravidelně aktualizují. Opravdu se bez nich neobejdete?
  • Redukujte jas displeje na minimum. Jedním z největších žroutů energie bývá často samotný displej, snižte proto jeho jas na minimum. V místnosti to úplně stačí a venku budete muset jas nejspíš stejně nastavit na maximum, tedy pokud nemáte AMOLED. Nastavení > Displej > Jas.
  • Aktivujte úsporný režim displeje. Úsporný režim šetří energii analyzováním obrazu a úpravou jasu LCD displeje. Nastavení > Displej > Úsporný režim.
  • Nastavte kratší dobu automatického zhasínání displeje. Hodnota 15, 30 nebo 60 sekund by měla většině uživatelů vyhovovat. Nastavení > Displej > Časový limit displeje.
  • Zhasínejte displej. Když telefon nepoužíváte, je zbytečné, aby svítil, stiskněte krátce tlačítko, které slouží pro vypnutí telefonu a ke zhasnutí displeje dojde okamžitě, nemusíte čekat ani těch 15 sekund.
  • Využívejte režim Letadlo. Přepnutím se do režimu Letadlo se odpojíte od všech bezdrátových sítí. Nastavení > Bezdrátové sítě > Režim Letadlo. Případně si stáhněte Airplane autoswitch a telefon se sám do tohoto módu přepne sám podle toho, jak si ho nastavíte.
  • Vypněte Wi-Fi. Pokud nepotřebujete být trvale připojeni do Wi-Fi sítě, tak ji vypněte a zapínejte jen v případě potřeby. Nastavení > Bezdrátové sítě > Nastavení Wi-Fi > Wi-Fi.
  • Vypněte Bluetooth. Pokud nepotřebujete mít trvale aktivován Bluetooth, vypněte ho. Nastavení > Bezdrátové sítě > Nastavení Bluetooth > Bluetooth.
  • Vypněte GPS. Pokud nepotřebujete nepřetržitě vyhodnocovat svoji polohu, vypněte GPS. Nastavení > Informace o poloze a zabezpečení > Použít satelity GPS.
  • Místo 3G sítě používejte spíše Wi-Fi. Pokud máte možnost volby, a výdrž baterie je pro vás podstatná, připojujte se raději přes Wi-Fi.
  • Používejte síť GSM. Pokud nepotřebujete přenášet velký objem dat, používejte místo sítě WCDMA (3G) síť GSM (2G), která je energeticky méně náročná. Nastavení > Bezdrátové sítě > Mobilní sítě > Režim sítě > Jen GSM.
  • Prodlužte periodu aktualizací. Frekvence s jakou se aplikace jako e-mail, Twitter, Facebook, RSS, ale i widgety na ploše dotazují, zda nejsou k dispozici aktuální data je mnohdy příliš častá. Nestačila by vám aktualizace třeba jen jednou za hodinu? Konečně aktulizaci můžete provést i ručně.
  • Snižte počet e-mail schránek, které se kontrolují. Poštu si můžete přeposílat do jedné schránky a kontrolovat pak jen tu.
  • Snižte intenzitu vibrací. Nastavení > Zvuk > Intenzita vibrací. A samotné vibrace povolte jen v režimu Ticho – Nastavení > Zvuk > Vibrace > Pouze v režimu Ticho.
  • Zakažte animace. Každá animace znamená, že procesor musí provést nějaký výpočet. Nastavení > Displej > Animace > Bez animací.
  • Nepoužívejte animované pozadí. Animované pozadí často dost podstatným způsobem zaměstnává procesor.
  • Vypněte zvuky. Zvažte, zda potřebujete, aby všechny události na vašem smartphonu byly doprovázeny zvukovým efektem. Pokud ne, přepněte se do tichého režimu. Nastavení > Zvuk > Tichý režim.
  • Zvolte vhodnou zpětnou vazbu. Potřebujete cítit vibrace a zároveň i slyšet zvuk jako odezvu systému na to, co zrovna děláte? Nastavení > Zvuk > Slyšitelné tóny tlačítek, Slyšitelný výběr, Zvuky zamknutí displeje – přehrává zvuky. Hmatová zpětná vazba – vibrace při stisku funkčních kláves.
  • Snižte hlasitost vyzvánění a oznámení. Pokud se nepohybujete v hlučném prostředí, nejspíš nemusíte mít všechny zvuky nastavené na maximální hlasitost.
  • Vypněte telefon. Ano, telefon se dá také úplně vypnout;-)

Poznámka: Pokud jde o životnost baterie, tak byste neměli nechávat telefon na slunci, protože se tím ničí baterie jako taková. Se životností baterie také souvisí otázka správného nabíjení. Tedy zda je lepší baterii nechat úplně vybít nebo ji dobíjet jakmile je to možné.

Máte ještě nějaký nápad jak prodloužit výdrž baterie?

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky: , ,

  1. Mirek

    Dodržuji v podstatě všechny výše uvedené body a dobíjím jednou týdně.

  2. jkhg

    Nedodrzuji ani jedno, telefon nabijim kazdou noc. A mam s tim problem? Absolutne ne.

  3. wepopo

    všechno dodržuju 1 hodinu dene hraju hry a nabíjím každou noc :(

  4. xxxxx

    Rozhodně né úplně vybít, to baterii škodí, používá se teď technologie Li-ion nebo Li- pol, je lepší nabíjet mobil i když zbývá 50%

  5. Miroslav Čermák

    Nepoužívejte trvale aplikace typu Battery Doctor, je s nimi spojeno více problémů než užitku. Jako nainstalovat si ji můžete, nechte ji pár dní běžet, podívejte se, která aplikace nejvíce spotřebovává baterii a o kolik by se výdrž baterie prodloužila, kdybyste tu či onu aplikaci ukončili, ale pak ji také odinstalujte.


K článku “Google Android: jak prodloužit výdrž baterie” se zde nachází 5 komentářů.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: