Google Android: Jak nainstalovat aplikaci, která se nenachází na Google Play?

AndroidJestliže potřebujete nainstalovat aplikaci, která se nenachází na Google Play, tak musíte v „Nastavení“ a v menu „Zabezpečení“ kliknout na volbu povolit instalaci aplikací, které nepocházejí z Google Play.

Poté již může z internetu stáhnout a nainstalovat v podstatě jakýkoliv .apk balíček.

Zvažte však, zda se vám instalace takové aplikace skutečně vyplatí a věnujte zvýšenou pozornost i tomu, odkud a co stahujete a především jaké oprávnění daná aplikace vyžaduje.

Obezřetnost je v tomto případě skutečně na místě, protože na alternativních marketech a úložištích se dost často nachází modifikované verze originálních aplikací obsahující škodlivý kód.

Ten může dělat prakticky cokoliv. Od zobrazování reklamních bannerů, příjmu placených SMS, až po přeposílání jednorázových kódů do internetového bankovnictví.

Po skončení instalace vámi zvolené aplikace zase instalaci aplikací třetích stran zakažte, protože pokud tuto volbu ponecháte aktivní, můžete se snadno nakazit, neboť odkaz na stažení škodlivé aplikace vám může přijít i v SMS.

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Google Android: Jak nainstalovat aplikaci, která se nenachází na Google Play?” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: