Forenzní analýza počítače

Provedeme forenzní analýzu vašeho počítače s Windows, která spočívá v detailní analýze běžících služeb, procesů, souborového systému a registrů.

Za tímto účelem nejprve pod profilem aktuálně přihlášeného uživatele provedeme dump paměti a rovněž i image disku napadeného počítače, abychom mohli následně prověřit, jaké procesy na daném počítači běží a zda se v některém z nich neskrývá samotný malware.

Poté vytvoříme klon vašeho počítače, na kterém budeme v reálném čase vyhodnocovat, co na něm běží, zda a případně za jakých podmínek se malware aktivuje a co provádí.

Pokud na vašem počítači nalezneme malware, tak ho odstraníme. V případě, že se bude jednat o zcela nový kód, tak ho přeneseme na náš testovací stroj, kde ho budeme dále zkoumat.

Poznámka: Pokud hovoříme o forenzní analýze, tak tím není myšlena analýza, která by měla později sloužit jako důkaz u soudu, nýbrž že používáme stejné nástroje a postupy, jaké používá při forenzní analýze soudní znalec, který jako jediný může ze zákona forenzní analýzu provádět.


K článku “Forenzní analýza počítače” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: