Došlo k úniku značného množství fotografií a videí ze Snapchatu

Snapchat

Došlo k úniku obrovského množství soukromých fotografií a videí zasílaných mezi uživateli prostřednictvím aplikace Snapchat.

Připomeňme si nejprve, co je to Snapchat. Jedná se o aplikaci pro platformu Google Android a Apple iOS, která by měla umožňovat jeho uživatelům sdílet fotografie a videa a zaručit, že daná fotografie nebo video bude zobrazeno jen po předem definovanou dobu a pak dojde k bezpečnému smazání.

Uživateli, kterými je především mládež, je tato aplikace používána především k zasílání lechtivých fotografií, které nechtějí posílat e-mailem nebo sdílet na Facebooku právě z obavy, aby nedošlo k jejich úniku, neboť příjemce by si je mohl na svém zařízení uložit a přeposlat dál.

Použitý podmiňovací způsob „měla by“ je na místě, protože nedávný unik citlivých fotografií, které uživatelé prostřednictvím této aplikace sdíleli, hovoří za vše. Je neskutečně naivní se domnívat, že nějaká aplikace zaručí, že zobrazovanou fotografii není možné uložit.

Je třeba si uvědomit, že vždy bude existovat nějaký způsob. V tomto případě kromě oficiální aplikace je k dispozici ještě několik dalších aplikací a služeb, které umožní fotografii uložit a jde jen o to, kterou z těchto aplikaci a služeb se příjemce rozhodne nainstalovat nebo používat.

Nehledě na to, že i kdyby oba uživatelé využívali pouze oficiální aplikaci Snapchat, tak je zde ještě samotný provozovatel této služby, který může být napaden, a odkud mohou, přes veškerá přijatá bezpečnostní opatření, fotografie uniknout.

Dovedu si představit řešení, které by poskytovatele této služby zcela vyřadilo ze hry, a zároveň by i umožnilo zjistit, kdo je za případný únik fotografií odpovědný. Pokud by chtěl někdo takovou aplikaci a službu naprogramovat, může mě kontaktovat.

Na tomto případu je zajímavá ještě jedna skutečnost, kterou zahraniční média přímo nezmiňují, a to, že obrovské množství uživatelů je ochotno si nainstalovat do svého zařízení i neoficiální aplikaci jen proto, že disponuje nějakou tou funkcí navíc.

Poznámka: Podle všeho došlo k úniku fotografií a videí ze serveru SnapSaved.com, který byl hacknut kvůli špatně nakonfigurovanému Apachi, a následně byl samotnými provozovateli odstaven a jeho obsah smazán, jakmile to zjistili, což uvádí ve svém prohlášení.

 

Pokud vás tento článek zaujal, můžete odkaz na něj sdílet.

Štítky:


K článku “Došlo k úniku značného množství fotografií a videí ze Snapchatu” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: