DLP test

Nasadili jste nějaké DLP řešení, které by vás mělo chránit před únikem informací, ale nejste si jisti, zda vás před únikem informací skutečně chrání?

Otestujeme vaše DLP řešení a řekneme vám, zda a jakým způsobem mohou z vaší firmy uniknout citlivá data.

V rámci tohoto testu budeme simulovat chování typického malwaru, jehož cílem je zcizit citlivá firemní data a dále pak chování zaměstnance, který se rozhodl citlivé informace vynést. Zatímco v prvním případě se bude jednat o přenos informací přes internet, tak ve druhém budou otestovány všechny možnosti, jak by se dala citlivá data z koncového zařízení dostat. K provedení tohoto testu je potřeba:

  • přidělení koncového zařízení, jaké má běžný zaměstnanec;
  • účet v systému s oprávněním běžného uživatele;
  • vytvořit jeden či více souborů, které budou obsahovat fiktivní citlivé informace.

Fiktivní raději proto, že tyto informace se pak pokusíme vynést. A určitě budete klidnější, když budete vědět, že byla vynesena jen fiktivní data. Ale není třeba se obávat, soubory pojmenováváme tak, aby neměly vztah k vaší firmě, a také jejich obsah šifrujeme.

Štítky:


K článku “DLP test” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: