Digitální svět a církev

Dnes si již asi nikdo z nás nedokáže představit život bez moderních technologií, které před několika desítkami let patřily pouze do světa fantazie.

Mobily, karty, tablety a další technická zařízení změnily náš život více, než si asi sami přiznáváme. Postupně se jim přizpůsobujeme a využíváme možné i nemožné, co aktuální nabídka přináší.

Je to ale vždy s naším souhlasem? Jsme si vědomi, co se za tím může dít i bez našeho vědomí? Před několika tisíci let různí manipulátoři přemýšleli jak si naklonit a postupně ovládnout co největší masu lidí.

Jejich snahou bylo být co nejvýše na vrcholu pomyslné nebo skutečné pyramidy a získali tak zdroje vyprodukované jinými. Někdy pro to bylo nutné i značného úsilí z jejich strany a někdy stačilo pouze pronést nějaké kázání.

Ti, co museli vynaložit značné úsilí, se zařadili do historie jako válečníci, například Caesar, Pizarro nebo Valdštejn. Ti druzí si buď vymysleli církev, nebo se k nějaké již existující přidali za účelem jejího ovládnutí nebo využití, například Jan Křtitel, Savonarola, Richelieu.

Standardně pak vybírali desátek, buď za ochranu nebo jako výpalné či případně daň. Ani jedněm to ale nestačilo. K ovládnutí a udržení vládnutí patří především informace. Bez nich to prostě nejde. Tak si postupem času vymysleli například zpověď.

Co to vlastně znamená? Církev od všech svých oveček získá zdarma a bez jakýchkoliv problémů všechny informace o jejich konání, o konání jiných a postupně tedy získá úplnou informační mapu detailně zobrazující faktický stav. Díky tomu jí neujde vůbec nic, a proto se může nazývat vševidoucím okem.

Církve tedy v dané době a v daném regionu, a někdy to byl opravdu celý známý svět, ovládaly fakticky nejen vládce a ekonomiku, ale i přípravu nové generace ovládajících a ovládaných. Při používání moderních technologií jsem si jak u Googlu, Facebooku, Instagramu, LinkedInu, WhatsAppu a dalších uvědomil, jak si vlastně sami děláme zpověď, aniž bychom byli členy nějaké církve.

Počkat! Vždyť teď nemám pravdu. My jsme se vlastně stali členy Digitální církve a bůhví, jak se s našimi daty vlastně nakládá.

U Facebooku to již proběhlo médii a zneužití je tedy i dokázáno. Nezaložil nějaký z nových manipulátorů právě teď nějaký nový nástroj, který za několik týdnů nebo měsíců opět změní náš život? Nebo je to již některý shora zmíněných a jen si to neuvědomujeme?

Tak zdravím všechny členy Digitální církve a myslím, že je nás více, než kdy měly největší církve světa.

Pokud vás tento příspěvek zaujal, sdílejte ho!
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Print this page
Print


K článku “Digitální svět a církev” se zde nenachází žádný komentář - buďte první.

Diskuse na tomto webu je moderována. Pod článkem budou zobrazovány jen takové komentáře, které nebudou sloužit k propagaci konkrétní firmy, produktu nebo služby. V případě, že chcete, aby z těchto stránek vedl odkaz na váš web, kontaktujte nás, známe efektivnější způsoby propagace.

Přihlášeným uživatelům se tento formulář nezobrazuje - zaregistrujte se.

Jméno:(požadováno)
E-mail:(požadováno - nebude zobrazen)
Web:

Text vaší reakce: